TNY267 12 volt 1 amper smps

Herkez bişey yazmış saygı duyuyorum ama bence genel olarak şöyle bir sorun var bu trafolar bildiğiniz trafolardan degil. O trafoları satabilecek çok az kişi var ve onlarda ciddi fiyatlar istiyorlar. Yinede umarım sonuca ulaşmış siniz dir

Ben de aynı dertten muzdariptim. birkaç gündür bu konuyu açsam mı açmasam mı diye düşünüyordum. Sayende bende hallettim. Ellerine sağlık.
Ben çift çıkış aldım 12 volt ve 5 volt fakat gerilimler 11.83-84 arasında değişiyor. 5v kısmındada yine 0.01v dalgalanma var. Çıkışa bobin koydum fakat hala aynı. Bunu sabitlemenin yolu var mı?
Herkez bişey yazmış saygı duyuyorum ama bence genel olarak şöyle bir sorun var bu trafolar bildiğiniz trafolardan degil. O trafoları satabilecek çok az kişi var ve onlarda ciddi fiyatlar istiyorlar. Yinede umarım sonuca ulaşmış siniz dir
Karaköyde pasajda satılıyo bu trafolar. 5tlden başlıyo fiyatları. Bana çok gelmedi. Tabi kabloları ve bandı hariç.

1-2 uh Bobinden sonra çıkış voltajına paralel kondansatör de koymalısınız.
https://www.onsemi.com/pub/Collateral/MC34063A-D.PDF
figure 13 teki gibi.
Dediğiniz gibi yapınca 0.01volta düştü. 470uf-8uh-470uf bağlı şu anda. Ve boştaki dalgalanma 0.01v. Orada da zaten bu civarlarda dalgalanma söylüyor. Daha stabil yapılabilir mi? Mikrodenetleyiciyle adc devrelerinde sıkıntı olabiliyor dalgalanmalar.

Teşekkürler. Güzel kaynak. İnceleyip sonuçları sizlerlede paylaşırım.
Cevap verilen bilgiler işinize yaradıysa Beğen butonuna basarak konuya bakan kişiler en azından bu bilginin doğru olduğunu anlayabilirler :)
En azından ben öyle yapıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri