3 kutuplu ya da 4 kutuplu TMŞ leri, K.A.K.R. test ölçüm cihazı ile test edebilir miyiz

tanerefe

Üye

3 kutuplu ya da 4 kutuplu TMŞ leri, K.A.K.R. test ölçüm cihazı ile test edebilir miyiz? yoksa kaçak akım modüllü ya da toroid bağlı olması mı lazım?​

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kutup sayısı, TMŞ, K.A.K.R ile ne alaka ne yapmak istediğini tam olarak aciklasana
panoda bulunan 125a tmş ni , kakr test cihazına bağlayarak , yani tmş nin çıkışında, 3 problu test cihazının faz prob ucunu, tmş nin çıkış fazlarından birine, nötr prob ucunu panodaki nötr barasına, toprak probunun ucunu da, panodaki toprak barasına temas ettirip, sanki kakr açma testi yapar gibi 125a tmş yi, açtırmak istiyorum. bu testte, 125a tmş sanki bi kakr gibi açar mı?
ya da illa tmş ye; toroid yada kakr modülünün takılı mı olması lazım?

Son düzenleme:
Termik manyetik şalterin çıkışını nötr yada toprağa temas ettirecek olursan w otomat gibi açar. Tmş genelde motor devrelerinde kullanılır. Ve eskiden kontaktörün çıkışına takılan termik görevini aynı zamanda artık tmş görmüş olur.soyledigin mantıkta çalışacağını sanmiyorum

Termik manyetik şalterin çıkışını nötr yada toprağa temas ettirecek olursan w otomat gibi açar. Tmş genelde motor devrelerinde kullanılır. Ve eskiden kontaktörün çıkışına takılan termik görevini aynı zamanda artık tmş görmüş olur.soyledigin mantıkta çalışacağını sanmiyorum
ama üzerinde kaçak akım modülü olan ve toroidli tmş ler açıyor. toroid ve kaçak akım modülü takılı olmayan tmş ler açar mı onu öğrenmek istiyorum.

panoda bulunan 125a tmş ni , kakr test cihazına bağlayarak , yani tmş nin çıkışında, 3 problu test cihazının faz prob ucunu, tmş nin çıkış fazlarından birine, nötr prob ucunu panodaki nötr barasına, toprak probunun ucunu da, panodaki toprak barasına temas ettirip, sanki kakr açma testi yapar gibi 125a tmş yi, açtırmak istiyorum. bu testte, 125a tmş sanki bi kakr gibi açar mı?
ya da illa tmş ye; toroid yada kakr modülünün takılı mı olması lazım?

Söylediğin TMŞ'yi açtırmak için toroid röle ve akım trafosu ve açtırma bobini kullanman lazım. Eğer 125 amperlik kaçak akım rölesini TMŞ den sonra bağlarsan zaten istediğin işlemi kaçak akım rölesi yapar. Piyasada 4 kutuplu 125 amper kaçak akım röleleri mevcut zaten. Yok ben illa TMŞ yi açtırmak istiyorum diyorsan toroid sistem kurman gerekir.

Kaçak akım ünitesi olmayan şalterin,ka-
çak akım testi olmaz.
Söylediğin TMŞ'yi açtırmak için toroid röle ve akım trafosu ve açtırma bobini kullanman lazım. Eğer 125 amperlik kaçak akım rölesini TMŞ den sonra bağlarsan zaten istediğin işlemi kaçak akım rölesi yapar. Piyasada 4 kutuplu 125 amper kaçak akım röleleri mevcut zaten. Yok ben illa TMŞ yi açtırmak istiyorum diyorsan toroid sistem kurman gerekir.
teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ama üzerinde kaçak akım modülü olan ve toroidli tmş ler açıyor. toroid ve kaçak akım modülü takılı olmayan tmş ler açar mı onu öğrenmek istiyorum.
kaçak akım test cihazları kaçak akımları test eder amacı bir devrede faz veya nötr den toprağa kaçak olduğunda kaç amper de ve kaç mili saniye de açıyor diye anlamak için kullanılır kaçak akım test cihazlarının sigorta test özelliği olması lazım ki tmş veya kompak şalteri test etsin sizin istediğinizle kaçak akım test cihazının özellikleri farklı

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,601
Son üye
AlienInc

Yeni konular

Geri