TLS motorlu seviye sensörü

alisevinç

Üye
Selamınaleyküm ustalar. Çalıştığım firmada toz siloları var. Bunlarda minimum maksimum seviyeler için TLS motorlu seviye sensörleri var. Biri sağa dönüyor diğeri sola dönüyor. Sola döneni el ile durdurduğumuzda yay geriliyo kontak değiştiriyor ama sağa dönende aynı şey olmuyor. Acaba bunlarda yön ile alakalı bi durum olabilir mi? 220 VAC motor tek yönlü sanırım yönüde değiştirmiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• seviye-sensoru-522c.jpg
    seviye-sensoru-522c.jpg
    77.5 KB · Görüntüleme: 7
torex veya tls bu tarz motorlu seviyeler genelde göbekden arıza verir ya dediğiniz gibi sağa sola döner ya içindeki kontak anahtarının dili kırılır yada rulman keçesinden toz alır kitler ben tamir etmekten usandım.

160 tane seviye var yerine göre kapasitif yerine göre solido 500 motorlu seviye kullanıyorum artık takdığım yere bir daha gitmiyorum her yerede kapasitif sensör bağlanmıyor malesef tavsiye ederim maliyet olarak fazla gelebilir kur artışından dolayı
endress hauser da tavsiye ederim

Ekli dosyalar

• 20211126_113628.jpg
    20211126_113628.jpg
    294.4 KB · Görüntüleme: 12
torex veya tls bu tarz motorlu seviyeler genelde göbekden arıza verir ya dediğiniz gibi sağa sola döner ya içindeki kontak anahtarının dili kırılır yada rulman keçesinden toz alır kitler ben tamir etmekten usandım.

160 tane seviye var yerine göre kapasitif yerine göre solido 500 motorlu seviye kullanıyorum artık takdığım yere bir daha gitmiyorum her yerede kapasitif sensör bağlanmıyor malesef tavsiye ederim maliyet olarak fazla gelebilir kur artışından dolayı
endress hauser da tavsiye ederim
Çok teşekkür ederim ustam. 2022 yılana öneri olarak sunucam. Farklı tedarikçilerden teklifler alıp koyucam yönetimin önüne inşalla kabul edilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri