Tiyatroda oyuncu için bir sistem yapmak istiyorum.

morbeyaz

Üye
Selamlar

Tiyatroda alınacak bir sahne için elektronik bir cihaz yapmam lazım. Oyuncu sigara içecek ama nefes verdiğinde birazı ağzından, birazı da ciğerlerinden çıkacak. Giysi altına böyle bir sistem nasıl yapılabilir? Duman çıkartacak bir elektronik sistem için fikirlerinize ihtiyacım var. Oyuncu trafik kazası geçirmiş ve akciğerine demir saplanmış hissi verdirmem lazım.

nebulizatör cihazlarını yada oda nemlendirici cihazları araştırın derim,sis makinaları biraz pahalı gelebilir.

nebulizatör cihazlarını yada oda nemlendirici cihazları araştırın derim,sis makinaları biraz pahalı gelebilir.

Medikalci olarak söylüyorum ağıza giren sis geri birdaha sis olarak çıkmazki :) elektronik sigaralardaki sistem lazım gelir. Onuda tam bilemiyorum nasıl çalışıyor

Ağızdan duman çıkacak tabiki ama bir o kadar da ciğer tarafından çıkmazı lazım. Bahsettiğiniz cihazları bir inceleyeyim fakat bana lazım olan pilli ve en fazla boyut olarak kibrit kutusu büyüklüğünde olmalı. Çok şey istiyorum ama bulamazsam oturup saatlerce düşüneceğim.

Medikalci olarak söylüyorum ağıza giren sis geri birdaha sis olarak çıkmazki :) elektronik sigaralardaki sistem lazım gelir. Onuda tam bilemiyorum nasıl çalışıyor
ben bu sistemi agızdan degılde ciğerden cıkacak şekilde dusunmustum,oyuncu sigarayı içti agızdan cıkmasında sorun yok tam agzından duman verirken giysi altina yapılacak olan bir düzenek ile aynı anda buhar makinası ile buhar verilebilir.Bu arada elektronik sigara kullanıyorum fakat bu cihazlardada nefes çekmeden buhar vermesi mümkün değil.

Çaresi yok gibi :) elektronik devreler sıvıları atomize ederek çalışıyor o da çiğere girince yarısı buharlaşıyo yarısı ciğere yapışıyor birdaha geri çıkmıyor . çiğer tarafında çıkma olayı nebulizerle olur. ağızdan çıkma kısmınıda sigarayla :)

Dumanı küçük torbaya depo edersiniz, sonra bir şekilde bastırınca torbadan veya bağlı hortumdan çıkar..
kan torbası yerine duman torbası:)

Kuru buz denen sıkıştırılmış ve dondurulmuş CO2 alın, kuru buz su ile temas eettiği anda istemediğiniz kadar duman çıkıyormuş hissi yapar hatta adam yanıyor diye dahi düşündürebilirsiniz bunun hepsi kibrit kutusu kadar alanda sağlanabilir, kuru buz nasıl birşey olur diye örnek isterseniz filmlerdeki önünde, üzerinde dumanlar tüten bir kase olan falcı büyücüleri söyleyebilirim, teminide kolaydır uzun yola dondurma yollayan her gıda işi yapan işletmede bulunur. Tek deazntajınız kuru buz çok uzun müddet dayanmaz kullanılacağı zaman düzenek hazırlanmalıdır bunuda tecrübe edip ayarlarsınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Geri