Timer değeri değiştirme ve blok açıklaması

aykut19

Üye
Selam arkadaşlar aşağıda verilen s7 300 plc de ki programda t32 ve t33 timer değerlerini nasıl değiştirebiliriz?DB21 den değişmiyor.Birde fc40 bloğunda anlatılmak istenen nedir , timer sanki bunlarla alakalı gibi.

Ekli dosyalar

• Blomax1h.zip
    412.5 KB · Görüntüleme: 0
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
DB21.DBW76, ve DB21.DBW82 adresslerine dediğiniz gibi fc40 üzerinden bilgi geliyor.bu adresleri fc 40 çıkışından sildikten sonra kendiniz bu adreslere değer gödererek işlemi halldebilirsiz. veya data tipi S5TIME olan bir adres üzerinden veya direk olarak timer girişine S5T#3S gibi değer vererek sonuç alabilrsiniz.

Evet timerların data tipini s5time yapınca oldu ama sonraki araştırma ve denemelerde DB10 da DB10.DBW60 ve DB10.DBW66 değerlerini değiştirince oldu , oradaki değerleri değiştirmek istediğimiz sonucu veriyor.

Stl dilini pek bilmediğimden fc40 ta anlatılmak isteneni anlasaydım daha iyi olacaktı.bizimki deneme yanılma yolu oldu.

banada anlatın arkadslar kafayı yemek uzereyım panelden gırdıgım decmal sayıyı atıyorum 10 gırıldıgınde zamanlayıcıyı 10 na kurmak ıstıyorm yardım lutfen

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri