Ticari aracı ofise dönüştürmek - inverter ve jel akü ile elektrik

Merhaba arkadaşlar size bir şey sormak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim ticari bir aracım var ve aracı ofise dönüştürmeyi düşünüyorum ama fazla bilgim yok ama duydugum kadarıyla inverter ve jel akü diye bir şey varmış bunlarla oluyormuş bu konu hakkında bilgisi olan varım bu sistemi nasıl kuracam ne kadara harcama yapmam lazım ofiste 1 adet diz üstü bilgisayar bir adet te yazıcı çalışacak ve yapan var mı gelip yaptırıyım araç wolsvagen transporter yardımcı olursanız sevinirim

Size 500 watt bir inverter yetecektir ama uzun süre kullanimda akuyu bitirir. O yüzden ya arac sürekli çalışacak ya da fazladan hir akü alip bittikce sarj etmek suretiyle kullanabilirsiniz.

Tabi bu biraz zahmetli olacaktır.

Yazıcı 150 watt civarında, laptop da 100 watttan az olsa gerek. Yine de etiketlerine bakın.

Size bir adet 500 watt 12 volttan 220 volta inverter, bir adet akü, bir de akü sarj aleti yetecektir diye düşünüyorum.

Bakalım bekleyin. Farklı fikirler de çıkacaktır.

Aküyü götür getir sarj işi biraz zahmetli olur. Garaj ya da müstakil ev falan varsa daha kolay kablo çekip sarj etmek.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arabayı sürek iş çalıştırma ihtimali
Size 500 watt bir inverter yetecektir ama uzun süre kullanimda akuyu bitirir. O yüzden ya arac sürekli çalışacak ya da fazladan hir akü alip bittikce sarj etmek suretiyle kullanabilirsiniz.

Tabi bu biraz zahmetli olacaktır.

Yazıcı 150 watt civarında, laptop da 100 watttan az olsa gerek. Yine de etiketlerine bakın.

Size bir adet 500 watt 12 volttan 220 volta inverter, bir adet akü, bir de akü sarj aleti yetecektir diye düşünüyorum.

Bakalım bekleyin. Farklı fikirler de çıkacaktır.

Aracı çok fazla çalıştıramam yani jel aküyü kaç saat kullanırım bilginiz var mı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yani kaba hir hesapla 100 amper bir akü 1200 watt eder. Bu sizin kullanımınıza bağlı. 100 amper akü tam kapasitesi i verebiliyorsa saatte 200 watt cekseniz 6 saat eder.

Laptop çok harcamaz ama yazici sürekli çalışacaksa çok harcar. Sadece laptop ile çalışacaksaniz ve arada yazici calisacaksa bu 10-15 saat de olabilir. Daha fazlasi da olabilir. Laptop tam yoğun kullanımda maksimum 90 watt falan harcar saatte diye tahmin ediyorum. Diger taraftan siz ofis isleri diyorsunuz. Herhalde 50 wattlarda harcar.

Dediğim gibi kullanıma da bağlı.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
Baharnev

Yeni konular

Geri