Tiaportal V15.1 ve PLCSİM arasında program bloğu çalışmıyor hatası.

tortured

Üye
Arkadaşlar herkese iyi çalışmalar. Tiaportal uygulamasını kullanmaya yeni başladım.
Start simülation dedikten sonra PLCSİM uygulamasına geçiş yapmak isterken böyle bir hata ile karşılaşıyorum. Çalışmalarımı devam ettiremiyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Program sürümleri : Tiaportal v15.1 -- S7-PLCSIM v15.1
tia portal simülasyon hatası.png

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
selam, Tia ara yüzü içerisinde "Support simulation during blok compilation" etkinleştrimen gerek.
Sol tarafta proje ismi üzerinde sağ tıkla "properties... " --> "protection" karşına simülation during.... çıkacak seç ve simülasyonu çalıştır.

selam, Tia ara yüzü içerisinde "Support simulation during blok compilation" etkinleştrimen gerek.
Sol tarafta proje ismi üzerinde sağ tıkla "properties... " --> "protection" karşına simülation during.... çıkacak seç ve simülasyonu çalıştır.
Yanıtınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yaptım uyarıyı almadım fakat simülasyon başladığında böyle bir uyarı aldım sanırım attığım cracklerde bir sıkıntı var. Yada çözümü biliyorsanız yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.
Yazılım hatası.png

Yanıtınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yaptım uyarıyı almadım fakat simülasyon başladığında böyle bir uyarı aldım sanırım attığım cracklerde bir sıkıntı var. Yada çözümü biliyorsanız yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.Ekli dosyayı görüntüle 73257
Merhaba,
Crack kontrolü bir adım . Eğer çözemediyseniz iletişim kurup bakabilirim

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri