Tiaportal V14 TCON komutu

serdar75

Üye
Merhabalar,
Tia V14 de s71212 cpu ile delta dopB HMI profinet haberleşmesi yapmaya çalışıyorum.Bunun için daha önce forumda yazılanları, siemens'in ve delta'nın pdf lerini inceledim.Deltada tarafında sıkıntı yok.Ama Tcon komutunu daha önce kullanmadığım için ayarlarını sanırım yapamıyorum ve haberleşmiyor.
Tcon komutunu delta dopb için yapan bir arkadaş varsa veya tcon 'un ayrıntılı ayarını anlatan bir döküman varsa paylaşırsanız çok makbule geçecek.Teşekkürler...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Çok teşekkürler sayın huh.Delta dökümanlarını yapmıştım,videoda yapılanlarıda deneyip sonucu paylaşırım..

Sayın huh,verdiğiniz linkler vasıtasıyla uğraşarak haberleşmeyi başardım.
Yanlız delta ve s71200 de değişiklik yapmak gerekiyor.Burada belirteyim,başka arkadaşlarda belki faydalanır..

1-dop B de evraklarda belirtilmiyor ama ilave olarak mutlaka yerel ana makine ayarına elle sabit IP vermek gerekiyor.

2-tiaV14 te TCON ayarlanırken UDP değil ISO ON TCP ayarlanıp IP ayarlamak gerekiyor..

Profinette tecrübem olmadı hiç. Eğer karşılaşırsam buna dikkat ederim. Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri