Tiaportal döngü

mühismail

Üye
Merhabalar iyi günler kolay gelsin bana staj yerinde ödev verildi tiaportal ile namza vakitlerini hatırlatan bi alarm istenildi ve Ramazan bayramını hatırlatan fakat namaz vakitleri hergğn 1 dk ilerlemesi döngü şeklimde olacak ve bayramın 10 gün ileri alındığında da alrm verecek bunu yapılmam istenildi yardımcı olabilir misiniz sonsuz döngüyü olusturmıyorum. Nasıl yapabilirim

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
plc deki gerçek zaman saatini kullanarak yapabilirsin sanırım.ve plc deki saati pc deki saat ile eşitlemen gerekli

Merhabalar iyi günler kolay gelsin bana staj yerinde ödev verildi tiaportal ile namza vakitlerini hatırlatan bi alarm istenildi ve Ramazan bayramını hatırlatan fakat namaz vakitleri hergğn 1 dk ilerlemesi döngü şeklimde olacak ve bayramın 10 gün ileri alındığında da alrm verecek bunu yapılmam istenildi yardımcı olabilir misiniz sonsuz döngüyü olusturmıyorum. Nasıl yapabilirim
Hocam zamanı eşitliyorum am sonsuz döngü şeklinde yapmam gerekeni hangi fonksiyonu yad nasıl yapacağımı bilmiyorum

sabah namazı 7:15 olsun 16/02/2020 tarihinde saat 7:15 eşitlik yapacaksın. bu eşitlik sağlandıktan sonra dakikayı increment komutuyla 1 arttıracaksın , aynı zamanda günü.böylece 17/02/2020 tarihinde 7:16 da tekrar alarm çalar.....gün datasını 30 veya 31 ile kaşılaştıracaksın bu değerlere ulaştığında ay datasını 1 arttıracaksın.ve diğerleri................ve diğer namaz vakitleri içinde bunu yapacaksın. aslında sen sürekli karşılaştırma yaparak artırma veya azaltma fonksiyonlarını kullanarak bu programı yazman gerekli.

Sagol hocam çok teskkur ederim birde bu Ramazan bayramı olayını nasıl yapabilirim her yıl 10 gün erkene gelecek

Sagol hocam çok teskkur ederim birde bu Ramazan bayramı olayını nasıl yapabilirim her yıl 10 gün erkene gelecek
yine karşılaştırma ile yapacaksın ramazan bayramı zamanı geldiğinde örnek 21/04/2020 ramazan bayramı günü olsun. bu tarihe ulaştığında gün datasından 10 çıkarma işlemi yapacaksın.tarihe 1 ekleyeceksin .böylece 2021 yılında 11/04/2021 de alarm çalacak.2022 ylında 01/04/2022 olacak.2023 yılına gelince gün ile birlikte ay datasıyla da oynayacaksın.

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,594
Son üye
srdrgl1905

Yeni konular

Geri