Tia portal word içindeki aktif bit

wolf_15

Üye
Merhaba Arkadaşlar;
s7-1200 de word içindeki aktif bit sayısı toplamı veren komut varmı?
Deltada SUM komutu gibi

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
ekteki dosya işini görür. 3. satıra ve Word_Array Tempine ihtiyaç yok fazla kalmışlar.

Merhaba
Bu yaptığınız işlem tam olarak nedir?
Birde bunun için hangi menüyü kullanıyorsunuz ve yazılan programlama dili nedir?

Scl ile yazdım. Word içerisindeki aktif bitleri sayıyoruz. İşlem yapılacak wordu temp data içerisine alıyorum öncelikle. Bu işlem gerekli mi emin değilim ana datayı değiştirme ihtimaline karşı yaptım. Daha sonra for döngüsü ile true olan bitleri sayıp toplayarak çıkış veriyoruz.

• Beğen
Tepkiler: huh
Scl ile yazdım. Word içerisindeki aktif bitleri sayıyoruz. İşlem yapılacak wordu temp data içerisine alıyorum öncelikle. Bu işlem gerekli mi emin değilim ana datayı değiştirme ihtimaline karşı yaptım. Daha sonra for döngüsü ile true olan bitleri sayıp toplayarak çıkış veriyoruz.

Teşekkürler.
Cevabınızdan sonra araştırdım biraz. Gözümüzün önünde duruyor, farkında değilim.:(

Burada doküman ve yorumlar bolca varmış.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/siemens-simatic-s7-scl-programlama-dili.1047/

Başımıza yeni bi iş daha çıktı uğraşacak, hadi bakalım...:)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri