TIA Portal V15.1 Software Unit [Çözüldü]

tigruden

Üye
Merhaba,
Siemens forumlarında arattım ancak tam olarak Software Unit in amacını henüz anlayamadım. CPU üzerinde birden fazla developer program geliştirebilsin diye gibi bir açıklama var. Kullanan ya da bilgisi olan paylaşabilirse sevinirim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Çözüldü*
tek CPU üzerinde büyük bir projede çalışıyorsanız eğer projenin x kısmını bir Software Unit üzerinde y kısmını başka bir Software unitte gerçekleştiriyoruz. Her software Unit farklı bir Developer tarafından geliştirilip CPU ya Download ediliyor. Ayrıca birbirlerine ya da ana projede yer alan bir DB a erişim için ilişki tanımlamanız gerekiyor bu nedenle de projeler birbiriyle karışmıyor.

Ekli dosyalar

• SoftwareUnitsOnline.rar
    509 KB · Görüntüleme: 40
Çözüldü*
tek CPU üzerinde büyük bir projede çalışıyorsanız eğer projenin x kısmını bir Software Unit üzerinde y kısmını başka bir Software unitte gerçekleştiriyoruz. Her software Unit farklı bir Developer tarafından geliştirilip CPU ya Download ediliyor. Ayrıca birbirlerine ya da ana projede yer alan bir DB a erişim için ilişki tanımlamanız gerekiyor bu nedenle de projeler birbiriyle karışmıyor.
Merhaba,

Software unit ile yazılmış bir programda herhangi bir grup içerisine yeni DB açtığımda OPTİMİZED BLOCK ACCESS kısmı kapalı kalıyor. Buraya açamadığımdan dolayı adresi göremiyorum. Yani bu şekilde olan bir programda yeni DB açtığımda adresi görmem için ne yapılabilir ?

Ekte durumun görseli bulunmaktadır. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• DB.PNG
    DB.PNG
    324.4 KB · Görüntüleme: 5

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular