Tia-Portal V14 download ve Tutorial

benim bildigim V12 den itibaren Tia-Portal Win7 64 biti destekliyor.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
windows 7 profesyonel calisiyor sikintisiz digerlerinde kurulmuyor

windovs 7 64bit işletim sisteminde açıyormu program
.dediyiniz sürümleri indirdim açamadım.nasıl yardımcı olabilirsiniz

Arkadaşım, hangi sürümünü indirdin bilmiyorum ama indirdiklerin den birtanesi .EXE onu calistirinca yükleme başlaması lazım.

windovs 7 64bit işletim sisteminde açıyormu program
.dediyiniz sürümleri indirdim açamadım.nasıl yardımcı olabilirsiniz
System requirements

STEP 7 Professional / Basic V14 are released for use with the following operating systems (64-bit only):
  • Microsoft Windows 7 Home Premium SP1 (STEP 7 Basic only)
  • Microsoft Windows 7 Professional SP1
  • Microsoft Windows 7 Enterprise SP1
  • Microsoft Windows 7 Ultimate SP1
  • Microsoft Windows 8.1 (STEP 7 Basic only)
  • Microsoft Windows 8.1 Professional
  • Microsoft Windows 8.1 Enterprise
  • Microsoft Server 2008 R2 StdE SP1 (STEP 7 Professional only)
  • Microsoft Server 2012 R2 StdE
Note: Operating system support of Windows 10 is scheduled for V14 Service Pack 1.
burda hangi sistemleri desteklediği var .blaumann76 nın dediği gibi indirdiğiniz dosyalar içinde exe dosyası olmalı. Onu açtığınızda kurulumun başlaması gerekir.

v13 sp1 ile programlanmış bir plcden v14 ile programı çekmek istediğimde resimdeki sorunu yaşadım.V14 te eski versiyonlardan direk program çekilebilir denmişti.ya ben beceremedim yada yine önceden olduğu gibi boş versiyon bulup onla çekmeye uğraşıcaz.direkt olarak bağlanıp program çekebilen var mı?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    144.9 KB · Görüntüleme: 166
v13 sp1 ile programlanmış bir plcden v14 ile programı çekmek istediğimde resimdeki sorunu yaşadım.V14 te eski versiyonlardan direk program çekilebilir denmişti.ya ben beceremedim yada yine önceden olduğu gibi boş versiyon bulup onla çekmeye uğraşıcaz.direkt olarak bağlanıp program çekebilen var mı?

Benimde anlatmak istediğim tam da buydu. Bu sorun önceden de vardı ve bu v14 ile hala devam etmekte gördüğüm kadarıyla..

V14 ile Tecrübem olmadı daha yeni tanımaya başlıyoruz ama çok büyük degisiklikler yok gibi.
Benim bildigim yenilikler:

çok kullanıcılı Proje çalışması
Geliştirilmiş Program Karşılaştırması
PROFINET ile Sinamics V90
İşlemci 121xFC için PROFIsafe
ucuz bir CPU1212FC
S7-1200 i Router olarak kullanma
S7-1500 web sunucusu üzerinde Trace gösterme
CPU1515 den itibaren iki PROFINET IO girişi
S7-1500 için yeni Gelişmiş PLCSIM
LAD / FBD icinde ST Network ekleyebilmek
Servis Paketi ile daha sonra gelecek özellikler
Entegre edilmiş Sinamics S120
Windows 10 destegi

W10 64bit wm da kuruldu calisti. ancak 4. kez demede oldu. şans biraz bu program işi.
bece en büyük gelişme bir programda birden çok kullaıcının çalışma yapabilmesi

Merhaba Arkadaslar, buradan Tia-Portal V14 indirebilir buradanda ingilizce olan Siemens egitim videolarina bakabilirsiniz.

exe dosyasını indiremiyorum aşağıdaki gibi bir hata veriyor sebebi nedir acaba teşekkürler.

Eğer ihracat kısıtlaması indirmeleri uygulamak istiyorsanız, sayfanın sonundaki kutuyu kontrol edin ve sonra devam tıklayınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri