Tia Portal v13 timer'a counter değerini nasıl atıyoruz?

Herkese merhaba.
Counter'dan okuduğum bir sayıyı(örneğin 10 değerini) bir sayıcının PT kısmına nasıl atarız?
Ben Counter CV'sine MW20 dedim. Bunu da bir Move komutu ile MD30'a aktardım. Tımer'ın PT'sine de MD30 yazdım. Fakat Timer 10ms olarak yazıyor. Ben Timer'ı 10sn saydırmak istiyorum.
Ladder diyagramında bunu nasıl yaparım?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
move komutu ile mw20 deki 10 değerini mw30 a aktarmıssınız ve o da timerda 10ms olarak karşınıza çıkmış anladığım kadarıyla.

eğer öyleyse, mw30 daki değeri 1000 ile çarpın bu sayede ms yerine saniye cinsinden değer elde etmiş olursunuz.

Teşekkür ederim. 1000 le çarpma işlemi aklıma geldi. Acaba farklı bir yöntem var mıdır diye sormuştum.

Aşağıdaki forumda tartışmada expert abimiz herhangi bir REAL değeri 1000 ile çarpıp degeri DINT e çevirerek TIME(T#) formatına geçebilirsiniz demiş
Senin yapacağın counter değerini REAL a çevirip 1000.0 ile çarpıp, DINT e çevirip timerin girişine yollamak.
https://support.industry.siemens.co...l-to-time-in-seconds/34265?page=0&pageSize=10

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri