Tia portal V13 ile HMI ekleme sorunu

aliincetr

Üye
Arkadaşlar S7-1200 PLC' ye bir HMI bağlantısı kurmaya çalışıyorum. Hangi HMI ekranını eklersem ekleyeyim. "the combination of the local end point and the partner endpoint is not supported by the HMI connection" hatasını veriyor. Bir türlü çıkamadım işşin içinden. Kaç gündür bununla uğraşıyorum. Nerede hata yapıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

hata1.jpg
hata2.jpg
hata3.jpg

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Hatayı buldum sonunda.... Kullandığım PLC (s7-1200 AC-DC-Rly Ver.1.0) HMI bağlantısını desteklemiyor. Şimdi ben bu PLC'nin firmware versiyonunu nasıl yükseltirim. Sorun bu...

Teşekkür ederim bayro0, Siemens memory card'ımız yok. Öncelikle bunu temin etmemiz gerekiyor. :(

Rica ederim,
kartı bulduğunuz zaman dikkatli kullanın,
asla formatlamayınız,
kolay gelsin.

2014 fiyat listesine baktım şimdi, 24MB card 255 Euro, bizim CPU'lardan pahalı. Firmware işi yaş gibi gözüküyor.

Satın almayın, bir yerlerden ödünç alın,
bulunduğunuz yer fabrika cenneti,
mutlaka vardır oralarda...

tia portal programını nasıl indirebilirim

Version Yükseltmene Gerek yok elindeki plc de HMI Bağlantısını destekliyor

merhaba arkadaşlar elimde 6av6 644-0ab01-2ax0 operatör paneli var bu cihazı TIA V14 Professional de bulamıyorum. bu cihazı TIA v14 'e nasıl yükleyebilirim. yardımcı olursanız sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri