tia portal v11 restart arızası

bayrampuna

Üye
Arkadaşlar tia portal v11 ile proje yapmaktayız bu projede aynı zamanda mp377 ekranda kullanmaktayız daha sonra projenin ilerleyen günlerde yapmış olduğumuz çalışmalarda restart arızası veriyor proje zarar görü
yor tekrar açılmıyor program kapanıyor bu sıkıntıya başka yaşayan varsa çözüm hakkında önerilerinizi bekliyorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
kardeş bendede aynı sorun oldu.sanırım wincc yüklü olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Selam,

Service Pack 2 yüklü değil ise yükleyiniz.Muhtemelen düzelecektir.

tiaportal-v11.png

hocam sp2 kumaya çalıştığımda yukardaki hatayı veriyor.

ali hocam tia portal sp2 yi yukledim. programı açılmıyor.açar gibi oluyor ama restart yapıyor

hocam aşağıdaki ekran geliyor

2.JPG

Ekli dosyalar

• aaa.rar
    24.5 KB · Görüntüleme: 22
arkds bu sorun bende açılışta değilde Scada yazdıktan sonra station manager acıp online olmaya calıstıgımda bu hatayı alıyorum bi yerde okumustum ram le alakalı bi sorun olabilir diye yazıyordu bende halen çözemedim o sorunu.fakat hmı panel olarak yapıp online olunca plc ye bi sorun olusmuyor.sadece scada ile pc system olarak program yazdıgımda station managerle haberleşirken bu hatayı alıorm...

serhat hocam ben daha programı açarken bu sorun karşıma çıkıyor. kafayı yedim anlamadım sebep ne

arkadaşlar bende de aynı sorun var. bendeki sorun daha ilginç galiba. s7 300 yada s7 400 le çalışırken sorun yok. s71200 le çalıştığımda baya bir noktaya kadar sorun olmuyor taki simule etmeye çalıştığım an bu arıza geliyor. bu konuda da uzman arkadaşlardan bir cevap gelmemiş. umarım en kısa zamanda bir çözüm önerisinde bulunur arkadaşlar.

Arkadaşlar merhaba,

TIA Portal v11 + sp2 kurulu. HMI panel ile uğraşırken bu sorunla karşılaşıyordum. Siemens'i aradım bu sıkıntının servis packlerle çözülmeye çalışıldığı fakat servis packler ile çözülmüyor ise v12.0'ın yüklenmesi gerektiğini söylediler.

Kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri