Tia Portal üzerinde HMI ekrana bağlantı kuramıyorum

Kurduğum sistem üzerinde PLC ile haberleşme sağlıyorum ancak ekrana bağlantı sağlayamadığım için sağadan bilgi alamıyroum bu konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bağlant türünüz nedir Ethernet mi? Profibus mı?

Ekran görüntüsü, hata mesajı vs şeyler ekleyebilirsen daha iyi yardımcı olabiliriz.
Ethernet adreslerini kontrol et, kabloda sıkıntı olabilir.

Tamam birazdan ekleyeyim ipleri kontrol ettim doğru plc ler ile bağlantı var simülasyon bağlanmıyor
Böyle oluyor ekran bağıntısı yok
Ekran görüntüsü, hata mesajı vs şeyler ekleyebilirsen daha iyi yardımcı olabiliriz.
Ethernet adreslerini kontrol et, kabloda sıkıntı olabilir.
Resim ekledim sahadayım yardımcı olurmusunuz lutfen

Ekli dosyalar

• 1547893750243398174818.jpg
    1547893750243398174818.jpg
    535.1 KB · Görüntüleme: 109
Son düzenleme:
Tamam birazdan ekleyeyim ipleri kontrol ettim doğru plc ler ile bağlantı var simülasyon bağlanmıyor
Böyle oluyor ekran bağıntısı yok

Resim ekledim sahadayım yardımcı olurmusunuz lutfen

Denetim masasında PG/PC interface kısmını ve HMI model, versiyon seçiminizin doğru olduğunu kontrol edin. Eğer oda olmuyor ise, HMI'dan ip adresine bakıp, CMD kontrol ünitesinden "ping xxx.xxx.xxx" x olan kısma Ip adresini yazıp, kablo doğruluğunu da test edebilirsiniz. Ya da herhangi bir tester cihazla.

Bağlant türünüz nedir Ethernet mi? Profibus mı?
merhaba arkadaşlar elimde 6av6 644-0ab01-2ax0 operatör paneli var bu cihazı TIA V14 Professional de bulamıyorum. bu cihazı TIA v14 'e nasıl yükleyebilirim. yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri