ThermoKupl Ve PT100 Hakkında

Knk93

Üye
Merhaba. birşey soracağım Ben bugün kargoya gittim ve düzünelerce pt100 ve thermokupl paketledik gönderdik dikkatimi çekti ölçü aletiyle çıkardım thermokupl mv ölçtüm ortam sıcaklıgına göre hesapladım 35 derecelerdeydi. Ve pt100 çıkardım probundan ölçtüm oda hemen hemen 35 dereceydi. Elektrik 24v yoktu yani direk çıplak olarak ölçtüm. Enerji gerekmiyor yani anladıgım kadarıyla.

Merhaba. birşey soracağım Ben bugün kargoya gittim ve düzünelerce pt100 ve thermokupl paketledik gönderdik dikkatimi çekti ölçü aletiyle çıkardım thermokupl mv ölçtüm ortam sıcaklıgına göre hesapladım 35 derecelerdeydi. Ve pt100 çıkardım probundan ölçtüm oda hemen hemen 35 dereceydi. Elektrik 24v yoktu yani direk çıplak olarak ölçtüm. Enerji gerekmiyor yani anladıgım kadarıyla.

Enteresan

Aslında elektrik gerekmiyor değil sizin ölçü aletinizin içindeki batarya beslemesi bu işlemi hallediyor olmasıdır. TC mv seviyesinde PT100 de ohm çıkış verir bunun ölçümünü de cihazınızın beslemesi ile ölçtünüz. Yani durumun 24 v olması ile alakası yoktur

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,905
Son üye
smartnet

Yeni konular

Geri