TFT LCD Kullanımı hakkında bilgi İstiyorum

firzen

Bölüm Yöneticisi
Yönetici
Bölüm Yöneticisi
Arkadaşlar Elimde resimde görmüş olduğunuz gibi 4 adet LCD vardır bunlardan üstteki iki tanesi Nokianın eski model telefonlarına aittir.Küçük olan Nokia e50 Büyük olanın modelini bilmiyorum ama çift ekranlı yani arkasında da ekranı var.Bunlar dokunmatik değildir.
Aşağıdakiler göründüğü gibi çin malı Dokunmatik ekranlardır.Bunlar için hangi Entegre driver vs... bilmiyorum.
Bunları nasıl kullanabileceğim konusunda bana bir bilgi verebilirseniz sevinirim.Şimdiden Teşekkür ederim.

Bende bir ara niyetlendim ama elimdeki projelerden ötürü hiç bakamadım yinede bir arkadaştan aldığım pdf yi tavsiye edebilirim google direk şöyle yazın "Nokia 6100 LCD Display Driver
Revision 1
Author: James P. Lynch" 55 sayfalık ingilizce bir dökümanda anlatılıyor. Bilmem elinizdekilere uyarmı ama nokia nın çoğu modelinde aynı lcd lerin kullanıldığını duymuştum, birde bende niyetlendiğimde nette araştırırken çok fazla bilgi çıkmıştı karşıma siz ekranın modelini falan bulabilirseniz sanırım ihtimalleri indirgeyip gerekli dökümana ulaşabilirsiniz. Ayrıca bana çok ilginç gelen nokia 3310 un lcd sinin datasheet i vardı çok hoşumada gitti sanıyorum diğer modeller içinde mevcuttur kolay gelsin başarılar.

Umarım dediğiniz gibi bulabilirim şimdi aramaya başladım.İlginiz için Teşekkür Ederim :)

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,924
Son üye
xxdangee

Yeni konular

Geri