Texas Instruments C Dili

cehege

Üye
merhaba arkadaşlar bir sorum olacak. texas instrument işlemcilerini programlarken c dilini kullanmak istiyorum .
ama gelin görünki koca firma yazılım kısmını bile başka bir firma ile paylaşıyor.
ana konuya geleyim.
programlar iken iar mı yoksa ccs mi tercih etmeliyim .
avantajları ve dez avantajları nelerdir?

CCS ile teksaz programlayabilirsen helal olsun sana. :cool:

IAR ya da Code Composer var programlama için.İkiside ücretsiz yazılımlar(belli bir kb a kadar tabi.).Ama ben IAR'ı tavsiye ederim,çok daha kullanışlı.Sitesinden kayıt olup ücretsiz indirebilirsin.

Bu arada CCS.Code Composer Studio'nun kısaltılmışıdır.CCS ile TI-uC programlanabilir.

ccs c nin pro kullanım lisansı mevcut. fakat yine de örneğin pic de c ile hi tech c arasında fark var. hemde çok açık bir fark. ikisinin arasında böyle bir fark var mı ?

IAR! IAR en güzeli en hızlısı bence. Çok defa kullanım texas için. Bence zaman kaybetme indir kullan arayüzüde güzel

ben iar kullandım.kullanımı gayet basit ve güzel iar tavsiye ederim.

Texas ın hangi işlemcilerini programlayacaksınız. Kendi risc tabanlı işlemcilerini mi? Yoksa arm tabanlı olan işlemcilerini mi? Her ikisi içinde düşünüyosanız arkadaşların dediği gibi iar derim bende. Yok sadece arm tabanlı işlemcileri kullanacaksanız Keil i öneririm.

Daha iyisini bilip tavsiye edebileceğimden değil ama ST programlarken ST'nin toollarına alıştıktan sonra, IAR insanı çıldırtıyor. Ben hiç sevmemiştim.

Forum istatistikleri

Konular
127,958
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri