Tesla bobini

Selam bir tesla bobini yapmak istiyorum.Elimde 1000 metre 2mm tel var ve sekonder için 25metre bakır klima borusu var. Yapmak istediğim büyük bir tesla bobini.Ve istediğim çıkış mv(megavolt) lar seviyesinde 15mv filan bunun için 2,5 yıl para biriktirdim evin bodrumuna bir Faraday kafesi yaptırdım.

sorular
1. İstediğim voltajı elde etmek için nasıl bir güç devresi yapmalıyım.
2.kondansatörlerde ne kullanıcam.

UYARICAĞNIZI biliyorum ama ben 2,5 yılımı boşa harcamadım.Ama yine uyrılınızı yazınız

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Youtube ta türkçe dahil pek çok dilde proje mevcut, istediğin çıkış gerçekten büyük çok büyük önce küçük modelini yapsaydın sonra bunu gerçekleştirirdin. 15Mv ne işine yarayacak acaba? Tüm sorumluluk sana ait.

O kadar yüksek voltajı bodrumda zaptedemezsin. Tesla kulesi gerekir
Şehir şebekesine de etkileri olur. Elektrik şirketine bildirip izin ve bu denemeye uygun Şebeke düzeneği ve hatta trafo satın almanız gerekebilir.

Selam bir tesla bobini yapmak istiyorum.Elimde 1000 metre 2mm tel var ve sekonder için 25metre bakır klima borusu var. Yapmak istediğim büyük bir tesla bobini.Ve istediğim çıkış mv(megavolt) lar seviyesinde 15mv filan bunun için 2,5 yıl para biriktirdim evin bodrumuna bir Faraday kafesi yaptırdım.

sorular
1. İstediğim voltajı elde etmek için nasıl bir güç devresi yapmalıyım.
2.kondansatörlerde ne kullanıcam.

UYARICAĞNIZI biliyorum ama ben 2,5 yılımı boşa harcamadım.Ama yine uyrılınızı yazınız
Kolay gelsin. Başarılar diliyorum. Yaptığın işlemleri aşama aşama burada bahsederseniz sevinirim. Hem başkaları için ilham olur. Kolay gelsin.

Sevgili arkadaşım 15 MV bodrumda üretilebilecek bir gerilim değil. 1 MV luk trafoların yüksekliği yaklaşık 6-7 metre artık senin yapman gereken trafo yüksekliğini sen düşün. Kaldı ki tesla bobini için olması gereken yükseklik daha fazla. Bodrum katında çok süper bir alet yaparsan belki 300 kV seviyelerine çıkabilirsin.

Kolay gelsin...

400 khz 1000v 70 amper çekilirmi tesladan acil cevap lazım. Khz ve volt elde ediliyor ama amper elde edilirmi bilimiyorum. İndiksiyon eritme yüksek frekansta bobin arasından manyetik akım ilkesine dayanıyor devre ile uğraşmak istemedim. işe yarayacağını düşünüyorum. 400 500v da olur önemli olan akım? Kaç amper çekerim tesladan teşekkür ederim şimdiden.

400 khz 1000v 70 amper çekilirmi tesladan acil cevap lazım. Khz ve volt elde ediliyor ama amper elde edilirmi bilimiyorum. İndiksiyon eritme yüksek frekansta bobin arasından manyetik akım ilkesine dayanıyor devre ile uğraşmak istemedim. işe yarayacağını düşünüyorum. 400 500v da olur önemli olan akım? Kaç amper çekerim tesladan teşekkür ederim şimdiden.

İmkansiz 1 amper cekersen dua et

İmkansiz 1 amper cekersen dua et

Çekilir. İnce sarım telleri kalın sararak çekilir. Yani 0.3 0.5 tel değil 6 veya 8mm tel. Yüksek akım trafosu yok elimde ama kaynak makinemin trafosunun ac çıkışını kullanabilirim. Tabii öncelikle küçük terafo ile yapıp sonra hesap etmem gerek ki daha sonradan bi sakatlık çıkmasın

Çekilir. İnce sarım telleri kalın sararak çekilir. Yani 0.3 0.5 tel değil 6 veya 8mm tel. Yüksek akım trafosu yok elimde ama kaynak makinemin trafosunun ac çıkışını kullanabilirim. Tabii öncelikle küçük terafo ile yapıp sonra hesap etmem gerek ki daha sonradan bi sakatlık çıkmasın
Bende zaten 05 le dedim cunku genelikle 05 kullanilir kalinlastirirsan daha pahali olur.

2,5 yıldır büyük bir sabırla para biriktirip emek harcayarak yapmayı planladığınız projedeki amacınız nedir?
Görsel şovdan öte bir beklenti var mı?

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri