Tesla bobini teli bulamıyorum?

sercanb

Üye
Arkadaşlar nikola tesla nın yılar once yaptıgı tesla bobınını bende yapmak ısıtyorum gercegı cok masraflı oldugu ıcın slayer exciter adlı minik tesla bobinini yapıcam

devresi cok basit interneten slayer exciter diye arastırsanız bulabılırsınız ama
bobini 1110 kez sarmam lazım telın olcusu

26 AWG tel.(yaklaşık 14-1′)
30 AWG tel. (100′)

bulmam gereken tel bunlar ama bulamıyorum hıc bıyerde ınternete bıle yok arkadaşlar 1 tanesini halederim ama diyeri yok hiç biyerde bakmak ısteyen arkadaşlar
Tesla Bobini Yapımı | Nasıl yapılır

Şimdiden teşekkürler

sayın sercanb aşağıda benzer konular bölümünde 4 tane tesla bobini mesajları var bunların tümünü incelemende fayda var

ben zaten tesla bobinini yapmayı 1 ay arastırdım sonunda ısıme yarıcak en guzelını buldum yapmaya karar verdım ama telini bulamadım

Ölçüler çok ince emaye tel şeklinde yok biyerden sokmek gerkıyor.

Trafonun ince sargısındaki teller de emaye tel diye geçer sakın tesla bobini teli deyip istemeyin. Kullanmak istediğin tel çapını belirle ve bobinajcılara git başka nerde bulursun ki? Olmadı dediğim gibi eski trafoları topla 220vac tarafındaki sargıları kullan.

bobinajcıya gidipde tel istmeyi bende biliyorum olculer fazla ınce oldugu ıcın bızden yok dıyolar

ben hazır 25 tl ye aldım hani oyuncak dıye satıyorlar ya parmagını deyıyosun parmagını deydıgın yere elektirik geliyo onladan aldım ıcını actım baktımharbıden tesla bobınıymıs devrenın ustunde ayar yeri var gelen elektiriği ayalıyo heralde tesla bobınının gucu artıyo çok ıyı tavsıye ederim

26 AWG. tel 0,40 mm. çaplı,0,128 milimetrekare alanlı,30 AWG. tel,0,25 mm. çap ve 0,05 milimetrekare alanı olan emaye tellerdir.Bilginize ve kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri