Tesisatta sorun olabilir mi?

Azytzn

Üye
Merhabalar.
Bugun farkettim masaustu bilgisayarimi kullanirken sohben veya florosan lamba calistirildiginda, bilgisayarimin monitoru kapanip geri aciliyor. Gerilim korumasi oldugunu ve topraklama hattindan kaynaklandigini dusunuyorum. Elektrikten anlamiyorum bu sadece bir tahmin. Ayni sekilde sohben, florosan lamba gibi cihazlari calistirdigimda asma tavandaki led lambalar da yanip sonuyor. Bu sorunu nasil cozebilecegim konusunda yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkur ediyorum. Saygilar.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
yük üzerinde ( cihazlar çalışır durumda ) ölçümler yapınız .
nötr sorunu olabilir , bağlantılarda !!!

yük üzerinde ( cihazlar çalışır durumda ) ölçümler yapınız .
nötr sorunu olabilir , bağlantılarda !!!
Sn arkaplan, zaman ayirdiginiz icin tesekkur ederim tekrar. Bahsettigim gibi elektrikten anlamiyorum. Notr hat tek noktadan butun lambalara ve prizlere baglanir diye biliyorum. Belkide prizden lambaya yeni hat olarak cekilmis olabilir. Eger bu tur bir sorunsa yeni tesisat yapmak mantikli gibi...

Sn arkaplan, zaman ayirdiginiz icin tesekkur ederim tekrar. Bahsettigim gibi elektrikten anlamiyorum. Notr hat tek noktadan butun lambalara ve prizlere baglanir diye biliyorum. Belkide prizden lambaya yeni hat olarak cekilmis olabilir. Eger bu tur bir sorunsa yeni tesisat yapmak mantikli gibi...

işten anlayan elektrikci çağırın bence yerinde tesbiti !!!!

pire için yorganı yakılır mı ?
son çare diyelim .
ölçüm yapılmadan zor .

bina müstakil mi ? komşularınızda durum ? ( dış enerji hattı sorunu ? )
her durum olabilir . eskiden de varmıydı ?
extra durumlar . benzer konular

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/lambadan-nötrü-kesince-yanıp-yanıp-sönmesi.118082/

Ben yurtdisinda yasiyorum. Burdaki elektrikcilere guvenmiyorum. O yuzden elimden geldigince kendim halletme calisacagim. Su anki evim biraz eski. Tesisatta eski haliyle. Degistirmek en guzel cozum sanirim. Birkac ay once tavandaki fani degistirirken gelen elektrigin baska bir kabloyla baska tarafa gittigini gordum. Sorunda bu sekildeki baglantilardan kaynaklaniyor buyuk ihtimalle. Burda Turkiye'deki gibi kablolar duvarin icinde degil. Kablo kanallari var. Evlerden belediye sorumlu ve belediye kablolarin duvar icine montajini yasaklamis zamaninda. Her apartmanin altinda trafo var bu arada.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri