Tesisat Kablosu

sp_yildiz

Üye
Arkadaşlar elimde binaya ait bir kolon şeması var;

Projesinde 4x6 lık kablo koymus hemen yanınada tek damar 1x6 kablo demiş,

sormak istediğim bunun yerine 5x6 kullanılmazmı ,projedeki gibi ayrı olmasının ne faydası var .

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kolon şemasını ekleyin bir bakalım ancak o bahsedilen kablo toprak kablosu olmasın ?

arkadaşlar elimde binaya ait bir kolon şeması var;

projesinde 4x6 lık kablo koymus hemen yanınada tek damar 1x6 kablo demiş,

sormak istediğim bunun yerine 5x6 kullanılmazmı ,projedeki gibi ayrı olmasının ne faydası var .

1*6 dediği topraklamadır...4*6 dediği trifaze yani 3 faz bir nötr ...saygılar....

Topraklamadır.

Arkadaşlar elimde binaya ait bir kolon şeması var;

Projesinde 4x6 lık kablo koymus hemen yanınada tek damar 1x6 kablo demiş,

bız 5*6 nym cekıyoruz kolana tedastan bı sıkıntı yok

Daire sayısınız fazla ise maliyeti arttırır.Şaft boyunca bir tane 50mm² örgülü bakır çıkın merdiven ile.Her daire için o bakırdan branşman alın sarı yeşil nya kablo ile.oldu bitti gitti.

bız 5*6 nym cekıyoruz kolana tedastan bı sıkıntı yok

Arkadaşlar topraklama olduğu konusunu biliyorum ancak sormak istediğim 5x6 lık kablo yazılsaydı projesinde aynı kapıya cıkmazmıydı toprağı ayrı cekmenin ne faydası var onu sormak istemistim.

Saygılar

Arkadaşlar topraklama olduğu konusunu biliyorum ancak sormak istediğim 5x6 lık kablo yazılsaydı projesinde aynı kapıya cıkmazmıydı toprağı ayrı cekmenin ne faydası var onu sormak istemistim.

Saygılar
arkadaşım sorunun cevabını verdık işte ayrı ceksen bişeye faydası yok belırtmek için cizilmiş olabılır 5* 6 cek rahat edersın dedımkı tedaşdan bı problem yok yanı kontrol sartlarına uygun eskıden yoktu 5*6 kalo projeyı cızen hazır program kullanıyo genelde degiştirmek işine gelmemiştir bilmem anladınızmı şimdi saygılar ıyı ramazanlar

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri