Tesisat fiyatı?

çaylakelektrikçi

Paylaşımcı üye
selam abiler
110 m2 boş bir alan.5 tane oda yapılacak alçıpanla bölünecek.
her odaya priz anahtar linyesi.komitatör ve yaklaşık 9 adet priz her odaya.
ortak alanda 3 tane asma tavan gizli ışık için ayrı ayrı.
yine bu alandaki duvarlara cam tuğla döşenecek dekortaif amaçlı.
her duvarda yaklaşık 10 adet cam tuğla.bunların üstüne yine led ışık yapılacak.
fiyat vericem ama neye göre fiyat vermeliyim.iş bende bugün başlıcam ama fiyatı tam konuşmadım.
piyasada bu tarz dekorasyon işleri yapan abiler sadece işçilik olarak ne verirdi buraya?
ya da şöyle sorayım.
fiyat verirken neyi ne kadara yapıyoruz hiç bilmiyorum.2500 var aklimdaki rakam.az mı sizce boşuna parçalamayayım kendimi?

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrikçi bilmen gerekir di tesisat işleri genel itibarı ile sorti linye hesabı ile yapılır. Dekoratif işlerde normal fiatın üzerine 0/0 30 gibi daha fazla koyarak bir fiat çıkarılır. Kullanılan malzemeler de lüx istenirse daha farklı diye biliyorum.
Bence o fiat 2500 çok az gibime gelıyor.

Malzeme fiyatlarini piyasadan topla. Uzerine bu is icin harcayacagin adamxsaat i koy bu senin maliyetindir. Uzerine karini eklersin

Malzeme+işçilik bu fiyat kurtarır gibime geliyor.
2500 den kıracaksa şayet ucuz olur.
Ona göre fiyat verin

Piyasa ölü diye kendimizi şey ettirmenin de bi anlamı yok abim..2+1 bi dairenin işçilik fiyatı şuan ne kadar?..4 tane gizli ışık var.neredeyse 50 mtre toplam led döşenecek..3 tane duvar dusun cam tuğla ara ara dosnemis dekor amaçlı.her tuğlanın ustune 15 cm led kesilip lehimlenecek.toplamda 30 a yakın tuğla var.
Her odaya 6-9 arası priz .tavanda eski armatürler sökülüp yeniler takılacak.tekrar delinip.toplam 15 adet armatür.bu kadar iş yapicaz.piyasa ölü diye para kazanmayalim mi.extra iş zaten benim normalde sabit bir isim var.
Ustam sadece işçilik bu fiyata uygun değilmi piyasa ölü gibi zaten Allah bereket versin.

He birde şu var.tesisatci iki tane odaya lavabo için boru dosemis.50 lik pimas ve yarım parmak boru.zemin zaten kum gibi keserle bile acilir.montaj dahil adam 1000 lira alcakmis..toplasan tam gün 2 günlük işi yok.tek başına yapıp çıkar.ben iki kişi calisicam.tek kişi altından kalkilacak bir iş değil..iki boru atmaya adam bin lira yazmış.bizim iş bu kadar da mı degersiz

50 metre gizli ışık,gergi tavan,cam tuğla bu kadar dekoratif iş yaptıran şahıs madem iki pimaşa 1000 lira vermiş sizede 5000 bin verir o zaman.
Ne diyelim ustam genelde kronik sorunumuz bu bizim,
Aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri