Ters zaman rölesi devresi

Yardimci olduysam ne mutlu bana,iyi calismalar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Hocam tek röle ile olması gerekiyor ona göre sipariş vermiştik. Her yolu denedim aklıma gelen galiba tek röleyle olacak iş değil bu. Yardımlarınız icin teşekkür ederim.
KARDEŞİM TEK ZAMAN RÖLESİYLE DEVREYİ ÇALIŞTIRA BİLİRSİN
ACİL STOP VE (OL) TERMİK KONTROLLÜ İSTEDİNGİBİ ÇİZDİM TERMİK VEYA ACİL STOPA BASTINDA MOTOR HİÇ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMIYOR SİSTEMİMİN ÇALIŞMASINI AÇIKLAYAYIM
1.START BUTONUNA BASILDINDA MOTOR ÇALIŞIR.
2.STOP BUTONUNA BASTIMIZ DA İSE 5 DK ÇALIŞTIK DAN SONRA MOTOR DURACAK DIR.
3.(OL) TERMİK ATARSA MOTOR HEMEN DURACAK TERMİK TEKRAR KURULURSA SİSTEM START BUTONUNA BASILMADAN MOTOR ÇALIŞMAMAKTADIR.
4.ACİL BUTONUNA BASILIRSA MOTOR HEMEN DURACAK ACİL STOP BUTONU TEKRAR KURULURSA SİSTEM START BUTONUNA BASILMADAN MOTOR ÇALIŞMAMAKTADIR.

BAŞKA PROJELERİNİZDE DE YARDIMCI OLABİLİRİM

Ekli dosyalar

• 5 DK STOP ACİL TERMİK KONTROLLÜ.png
    5 DK STOP ACİL TERMİK KONTROLLÜ.png
    21.9 KB · Görüntüleme: 29
Hocam benim cizdigim proje de bunun bi benzeri yalniz siz de benim gibi 2 tane role kullanmissiniz,arkadasin bahsettigi normal rolelerden de 1 tane kullanilmasi

Hocam benim cizdigim proje de bunun bi benzeri yalniz siz de benim gibi 2 tane role kullanmissiniz,arkadasin bahsettigi normal rolelerden de 1 tane kullanilmasi
Zaman rölesi nden bahsediyor normal röle denmi sizin çiziminizi inceledim siz zaman rölesi ni ikitane kullanmış sınız bir kumanda da ne kadar a1 a2 bar ise o kadar sıkıntı demek hele bu zaman rölesi ise

Hocam benim devremde iki tane zaman rolesi yok bi tane var.1 zaman rolesi 1 kontaktor 2 tane de normal role var,aynen sizin devreniz gibi

Arkadasin istedigi ise zaman rolesi ve normal roleden bi tane kullanilmasi

Hocam benim devremde iki tane zaman rolesi yok bi tane var.1 zaman rolesi 1 kontaktor 2 tane de normal role var,aynen sizin devreniz gibi

Arkadasin istedigi ise zaman rolesi ve normal roleden bi tane kullanilmasi

Bir röle ile ne kadar olur bilmiyorum ama ugraşmadım ugraşıp kafa yorma lazım

Iki farkli durdurma sistemi var.birincisi stopa basacan 5 dk sonra motor duracak.2.si acil stopa basacan butun sistem duracak.bu durumda iki role kullanmadan bu is zor gorunuyor.plc ya da elektronik bi kontrol sistemi olsaydi mumkundu ama bu galiyle zor...

Iki farkli durdurma sistemi var.birincisi stopa basacan 5 dk sonra motor duracak.2.si acil stopa basacan butun sistem duracak.bu durumda iki role kullanmadan bu is zor gorunuyor.plc ya da elektronik bi kontrol sistemi olsaydi mumkundu ama bu galiyle zor...

Elektronik ile olabilir belki ufak bir devre bıiu işi çözecek gibi

Elektronik bir.sistem yada çizdim devre ye bir röle daha ekleyip bu ili kolayca halledir röle yi her yerden temin edilebilir bilir ama siz hangi mantığı izliyor sunuz sn ögrenmek istiyorum

Elektronik bir.sistem yada çizdim devre ye bir röle daha ekleyip bu ili kolayca halledir röle yi her yerden temin edilebilir bilir ama siz hangi mantığı izliyor sunuz sn ögrenmek istiyorum

Hocam ilginiz için teşekkür ederim. Dediğim gibi siparişi verdik 1 röle ve 1 kontaktör ( motor için ) 1 adette zaman rölesi aldık. Bu devreyi bu malzemelerle kurmam gerekiyordu ama durdurmak için bir röleye daha ihtiyacımız var. Bayramdan sonra halledeceğim olayı. Yardımlarınız için teşekkür ederim iyi bayramlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri