Yemek ısıtıcı termostat bağlantısı

Tamam iste elktirin geldigi uc kapali kontak oluyor isiya gelince elektirigi kesip bosta kalan uca verir lambanin toprak ucunu deyilde faz ucunu baglicaksin oraya boylece termostan isiya geldiginde bagladigin uca elektirik verip lambayi yakicak patlayan parca ise lambanin direncidir yanlis baglanti yapmisdin lambanin dirence bagli olan ucunu termostatin bosta kalan ucuna bagla diger ucunu ise topraga bagla tabi diren patladigi icin lamba calismicak yeni direnc al ayni degerde olsun direnc olmadan baglarsan lambada gumler ustunde 220 v yazdigina bakma diren olmadan o lamba 220 v ile calismaz arada 220 v lambanin calisma voltuna dusuren diren vardirki senin lambada anlattigina gore direc var zaten okadar kucuk 220 v ile calisan lamba piyasada yok aramada zaten

Orta uca elektrik verip diger uctan aliyosun ya orayada restansi baglaman lazim arada baska bi guc elamani yoksa tabi termostatin kontagi resiztansin gucune dayanamaya bilir kac wat restans bilmiyorum ama arada baska bi eleman yoksa kontaktor vs gibi o zaman restan cok kucuk wata sahip demekki termostatin kontagi dayaniyor oteki bozulan termostat da belki buyuzden bozulmus olabilr asiri wat yuzunden kontagi yanmis ve iletimi kesmistir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Orta uca elektirigi ver oteki uctan bak hangi uc ta elektirik var elektirik olan ucu bul termostati ayar yerinden cevir cit diye bises duyarsin oses ten sonra elektirik olan ucta elektirik kesilip diger uca gecer calisma prensibi bu sekildedir diger ucada lambanin faz girisini baglaki isiya geldiginde lamba yansin sende cihazin ayarladigin isiys geldigini gormus olursun

Tamam iste elktirin geldigi uc kapali kontak oluyor isiya gelince elektirigi kesip bosta kalan uca verir lambanin toprak ucunu deyilde faz ucunu baglicaksin oraya boylece termostan isiya geldiginde bagladigin uca elektirik verip lambayi yakicak patlayan parca ise lambanin direncidir yanlis baglanti yapmisdin lambanin dirence bagli olan ucunu termostatin bosta kalan ucuna bagla diger ucunu ise topraga bagla tabi diren patladigi icin lamba calismicak yeni direnc al ayni degerde olsun direnc olmadan baglarsan lambada gumler ustunde 220 v yazdigina bakma diren olmadan o lamba 220 v ile calismaz arada 220 v lambanin calisma voltuna dusuren diren vardirki senin lambada anlattigina gore direc var zaten okadar kucuk 220 v ile calisan lamba piyasada yok aramada zaten
Ben lambanın Bir kablosu nu direk noture bağladım diğer kablosunu 1 numaraya girdim ışık yinede yandı şimdi değiştirdim sızın dediğiniz gibi yaptım Bir kablosu yine direk noture bağlı diğer kablosunu da boşta Kalan uca bağladım şimdi de lamba yanıyor dediğiniz gibi lamba yanınca 1. Numara ucda elektrik var lamba sonunce 1. Uc ta elektrik gidiyor diğer uc da yanıyor inşallah bu sefer doğru yaptım
Ben lambanın Bir kablosu nu direk noture bağladım diğer kablosunu 1 numaraya girdim ışık yinede yandı şimdi değiştirdim sızın dediğiniz gibi yaptım Bir kablosu yine direk noture bağlı diğer kablosunu da boşta Kalan uca bağladım şimdi de lamba yanıyor dediğiniz gibi lamba yanınca 1. Numara ucda elektrik var lamba sonunce 1. Uc ta elektrik gidiyor diğer uc da yanıyor inşallah bu sefer doğru yaptım
Fotoğraf da ilk başta yaptığım bağlantı gözüküyor lambanın bir ucu notur de diğer ucu 1 numaralı giriş te 2 numaralı uc boşta kalmıştı ben lamba yanınca oldu zannettim şimdi yine bir ucu noturde diğer ucu 1 numaradan çıkardım 2 numaraya bağladım umarım doğru olanı yaptım

Ekli dosyalar

• IMG_20170118_140603.jpg
    IMG_20170118_140603.jpg
    213.9 KB · Görüntüleme: 12
Moderatör tarafında düzenlendi:
Dogru yaptin iki sekildede calisir tek fark birinde resiztans kapaninca lamba yanar otekinde ise lamba kapaninca resiztan calisir

onu bunu bırakın da o termostat çok düşük 120 derece düşük çoğu fırın 300 derece oluyor niye 120 derece o?

Fotoğraf da ilk başta yaptığım bağlantı gözüküyor lambanın bir ucu notur de diğer ucu 1 numaralı giriş te 2 numaralı uc boşta kalmıştı ben lamba yanınca oldu zannettim şimdi yine bir ucu noturde diğer ucu 1 numaradan çıkardım 2 numaraya bağladım umarım doğru olanı yaptım

Sen lambanın su ısınırken mi yanmasını istiyorsun yoksa ısınmanın beklemeye geçtiğinde mi yanmasını istiyorsun?

Sen lambanın su ısınırken mi yanmasını istiyorsun yoksa ısınmanın beklemeye geçtiğinde mi yanmasını istiyorsun?
Hayır ustam ben su ısınırken lamba yanacak istediğimiz dereceye gelince lambanın sonmesini istiyorum derece düşünce yine kendi kendine lamba yanacak termostat işte

Usta gerçekten çok teşekkür ederim hiç bir sorun olmadı lamba da yanıyor termostati kapatınca kapanıyor herşey tamam da bu boşta Kalan uc nedir yani onu niye oraya koymuşlar bence ortalığı karıştıran oydu

Burada yaptığını yazmıştın çalışmadı mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri