Termosifona bağlı olan flex hortumlarında kıvılcım ve duman çıkması

Eğer benim tahminim doğruysa bu çok ciddi bir problemdir.
Su tesisatından musluklardan çarpılmalara sebep olabilir.
Acilen işinin ehli bir elektrikçiye baktırmanızı tavsiye ederim.
Sorun bu ise diğer dairelerle birlikte çalışmak zorundasınız.
Su tesisatınız demir mi? Plastik ise dediklerim gecersiz olur
IMG_20210422_182752.jpg

İşaretlediğim kısma plastik bir uzatma taksak, sonrasında flex hortumlarını ona bağlasak sorunu çözebilir miyiz peki hocam.

Gerçeklerden uzaklaşmayalım derim .
Su işi olsa sadece ıslanırsınız diyeceğim ama su ile olsa kaynar su var oda tehlikeli .

Bu gibi çözümler olmaz olsada tavsiye etmem .
Plastik veya iletken olmayan parça ve malzemeyi koydun diyelim
Su borusundan içindeki su iletken ?

Bence olmaz ?

benimki çaresizlikten hocam. 4 farklı elektrikçi geldi kimse sorunu çözemedi. Ev içi elektrik tesisatı yenilendi 1000 lira masrafı oldu. Bina girişi de dahil olmak üzere tüm ölçümler yapıldı. Her şey normal görünüyor. Ben de çaresiz bir şekilde kendimce çözümler üretiyorum işte.

benimki çaresizlikten hocam. 4 farklı elektrikçi geldi kimse sorunu çözemedi. Ev içi elektrik tesisatı yenilendi 1000 lira masrafı oldu. Bina girişi de dahil olmak üzere tüm ölçümler yapıldı. Her şey normal görünüyor. Ben de çaresiz bir şekilde kendimce çözümler üretiyorum işte.

Bilgi + alet + ölçüm cihazı + zaman +sabır Vb gibi.
Bizde çözüm üretiyoruz ama uzaktan zor
Ölçüm yapılması gerekir.
Yerine olmadan zor .

Hayırlısı ile çözüm bulunur.

Yakında sizin durumunuza düşenlere hizmet verirsiniz ( elektrikci e sinden başladınız + aletler + ölçüm cihazı
Gerisi sizde.

Kolay gelsin sağlıcakla kalın .

Az önce çok ilginç bir şey oldu. yemek pişirmek üzere Mutfakta fırını çalıştırdım hiçbir sorun yoktu. Fakat su ısıtmak amacıyla fırının elektrikli ocağını yaktığım zaman KAKR attı. Teyit etmek için evdeki bütün cihazların fişlerini çekip tekrar denediğimde KAKR yeniden attı. Fiş prize takılıyken ve fırın çalışıyorken hiçbir sorun yok. Ama görselde paylaştığım elektrikli ocak kısmını çalıştırınca KAKR atıyor.

IMG_20210422_193450.jpg

Vakti çok ( derken vakti kalmamış ) emekli günde haftada bir iş çıksın diyen işinin ehli işini seven elektrikci bulmanız.

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 73703
İşaretlediğim kısma plastik bir uzatma taksak, sonrasında flex hortumlarını ona bağlasak sorunu çözebilir miyiz peki hocam.
@arkaplan arkadasın da dediği gibi plastik uzatmayla vs olmaz.
Sorunun kaynagını bulup çözmeniz gerekir.
Elektrikçiniz sorun yaşandığı an diğer dairelerin sırayla enerjisini kesse sorunun kaynagı daireyi bularak başlayabilirsiniz.
Kalıcı olarak çözmeniz gerekir. Ciddi risk var.

Ocakta sıkıntı var .

Gündüz gözü ile! !!!

elektrikli ocağını yaktığım zaman KAKR attı.

tekrar deneyin kak rölesi atacak mı ?
Atarsa tekrar kak rölesini devreye alın.

Termosifon tüm bağlantıları klemens lerin çıkışından söküp ve sigortanin girişinden değil çıkışından fazı çıkarın .

kontrol kalemi ile kontrol edin çıkan kablolarda enerji ( Elektrik ) olmasın.

Tekrar ocak denemesi yapın. Kak rölesi
atacakmi ?

Ocakta sıkıntı var .

Gündüz gözü ile! !!!

elektrikli ocağını yaktığım zaman KAKR attı.

tekrar deneyin kak rölesi atacak mı ?
Atarsa tekrar kak rölesini devreye alın.

Termosifon tüm bağlantıları klemens lerin çıkışından söküp ve sigortanin girişinden değil çıkışından fazı çıkarın .

Kontrol kalemi ile kontrol edin çıkan kablolarda enerji ( Elektrik ) olmasın.

Tekrar ocak denemesi yapın. Kak rölesi
atacakmi ?
termosifonun sigorta bağlantısı tamamen sökülüydü bu durum yaşanırken. Bu şekilde de attı KAKR

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,605
Son üye
osaricicek

Yeni konular

Geri