Termosifon kireç önleyici sistem

Bir dönem reklamları çoktu ama uzun zaman dır görmedim
Şu aşşağıdakiler kireç önleyici olarak geçiyor faydalı olurmu acabaa
filtreDusKireconleyiciRoUfUvSufim.jpg
images (6).jpeg

Suyun içerisindeki kireci ayrıştırmak için 3 yöntem biliyorum.
1- suyun reçineden geçirilmesi. su içerisindeki kireç reçineye yapışır ve reçine kirece doyunca tuzlu suyla yıkanarak kireçten temizlenir . bu işlemi yapan su arıtma çihazları vardır.
2-su şatlandırma çihazları. boru şeklindedir. içerisindeki değişik metaller den geçen su ayrışır.bir müdet beklerse yine su içerisindeki ayrışma birleşir.
3- suyun kaynatılması. su kaynayınca suyun içerisindeki kıreç kireçli bir metale yapışır.
En yaygın ve verimli olanı reçineli su arıtma sistemdir.

Suyun içerisindeki kireci ayrıştırmak için 3 yöntem biliyorum.
1- suyun reçineden geçirilmesi. su içerisindeki kireç reçineye yapışır ve reçine kirece doyunca tuzlu suyla yıkanarak kireçten temizlenir . bu işlemi yapan su arıtma çihazları vardır.
2-su şatlandırma çihazları. boru şeklindedir. içerisindeki değişik metaller den geçen su ayrışır.bir müdet beklerse yine su içerisindeki ayrışma birleşir.
3- suyun kaynatılması. su kaynayınca suyun içerisindeki kıreç kireçli bir metale yapışır.
En yaygın ve verimli olanı reçineli su arıtma sistemdir.
Reçineli su arıtma sistemleri suyun sertliğini düşürmek için , medya tankları sudaki kapa pislikleri arındırmak için , ters osmoz sistemi ise en sonda hem iletkenliği düşürüp hemde son rotüşü yapmak için kullanılır . İyi bir su şartlandırma için bu üçü de lazım , birinin ya da ikisinin olmaması suyun kalitesini düşürür.

Geçen sefer söktüğümdede bu şekildeydi kuyu suyundaki kireç çok fazla rezistansı mahfediyoo
20160411_145326.jpg

Suyun asitik özelliği fazla olursa korozyon, bazik özelliği fazla olursa taşlaşma yapar . Bu konuda suyunuz hakkında bir ölçüm yapılması şart.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri