Termosifon kireç önleyici sistem

yunusx

Katılımcı Üye
Fabrikada kullandığımız su yer altından ve çok kireçli resimdeki rezistans 1 senesi dolmadan bu hale geldi kireci önlemek için ne yapabiliriz tavsiyeniz nedir
20171120_101550.jpg

Merhaba @yunusx ,
Suyu ne amaçla kullanıyorsunuz? Kireç önlemek için kullanılan bazı kimyasallar mevcut.
İyi çalışmalar..

Bulaşık yıkamak ićin kullaniliyor fabrikanin mutfaginda

Merhaba Yunus Bey,
Kireç önlemede kullanılan kimyasallardan birisi Silifoz kristalleridir. Toptan alırsanız çok fazla olduğunu sanmıyorum. Ayrıca son zamanlarda kullanılan boraks kullanılabilir. Boraksın aynı zamanda dezenfektan özelliği mevcut. Ancak bunların kimyasal madde olduğunu unutmayın. Kullanılan yerlerin çok iyi bir şekilde durulama işlemine tutmanız lazım.Yani bulaşıkların çok iyi bir şekilde durulanması lazım.
Saf sodyum klorürü kazanlarda kullanıyoruz. (kaya tuzu) Bu su kapalı sistemde olduğundan kullanım problem olmuyor.
Manyetik sistemler var. Bunlar ne kadar başarılı birşey diyemem.
İyi çalışmalar.

Burada yapabileceğiniz fazla birşey yok ama rezisyatnsın üstüne delikli bir metal parça boru veya köşebet olabilir ama mutlaka delikli olmalı rezistansın ömrünü arttırabilir daha önce kireç toplayan top duymuştum ama ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum çünkü hiç kullanmadım.

Termosifonun girişine takılan bir sistem var mı?kireç önleyen bir sistem

Şu şartlandırma şart .

Termosifon kazanina yani içine top şeklinde konulan kireç önleyiciler var mı

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri