Termistör nedir ve kullanım alanı?

Kadir_10

Üye
Arkadaşlar Başlıktada belirtiğim gibi Termistör nedir ve ne amaçla, nerelerde kullanılır ? hoca dönem ödevi verdi internette fazla bilgi bulamadım bende elektrikçilerin sitesine yazayım dedim. temel elektronik dersinden ödem ödevi verdi hoca bu hafta kontrol edip imza atıcak bi el atında yardım edin bana şimdiden tşkler..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
termistörısı algılama ile ilgili yerlerde kullanılır genellikle plc olan sistemlerde kullanılır ama haricende kullanılır

termistör ısı ile direnci değişen bir elemandır örneğin bir motorun çok ısındığında motorun enerjisinin kesilmesi için kullanılır

arkadaşlar bukadar kısa istemiyo hoca malum dönem ödevi :( 4-5 sayfa istiyo bi yardım edseniz çok sevinicem.

arkadaşlar bukadar kısa istemiyo hoca malum dönem ödevi :( 4-5 sayfa istiyo bi yardım edseniz çok sevinicem.

Sevgili kadir-10,
google da ;termistör, termistör nedir,termistör nasıl yapılır, ptc,ntc ...vs kelimelerini arattırdıgında yazabilirsen hacanın okuyamıyacagı kadar sayfa bilgiye ulaşabilirsin.
Senin için bu ödevi kimse hazırlamaz, böyle hazır ödevinde sana not almanın haricinde bir faydası olmaz.

araştırdım zaten kardeşim fakat hiç bir sonuça ulaşamadım 3-4 satır kelime çıkıyor o kadar başka birşey çıkmıyo bi yardım etseniz çok sevinirim arkadaşlar

tmm saolasın dostum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri