Termisifon

ne termostat nede rezistans o fiyatlara gelmez. 80 - 100 tl gibi bir fiyata edinip montajını sen yaparsan halledersin.

Termostatı doğrulaman gerek. Termostatın arkasında skalası vardır. Termostatın algılama çubuğunu skaladaki sıcaklığına cıkartabiliyor isen birde çıkış kontakları olacak. Bu kontaklardan ölçü aleti ile kısa devre ölçeceksin. Termostadın algılama ucunu ısıttığında kısa devre ortadan kalkmalı.

Termostadın resmini eklermisin önünde bir çevrilebilir düğme ve üzerinde sıcaklıklar olmalı.
Abi termostat dijital sadece elektronik bir çubuğu var yeşil kutu gibi fotosunu birazdan atarim sana çubuk o rezizstansi yanındaki çubuğun içine giriyor açıyorum 2 dk ısıtmaya başlıyor sonra kapanıyor kesiyor isitmayi

Ekli dosyalar

• IMG-20200214-WA0010.jpg
    IMG-20200214-WA0010.jpg
    68.7 KB · Görüntüleme: 8
Moderatör tarafında düzenlendi:
Muhtemelen bu elektronik termostat arızalı yada ucundaki sensör bozuk olduğunu düşünüyorum.

Bu termostat ön tarafta ekran filan varmı yada tuş takımı ? Sıcaklığı nasıl ayarlıyorsunuz ?

Tavsiyem eğer mümkün ise ? Bunun yerine aşağıdaki gibi bir mekanik termostat alıp yeni rezistansla monte etmek. Bu mekanik termostadın altında manual sıcaklık ayarı var. Ordan ayar yaparak su sucaklığını ayarlıyorsunuz.

Fiyatıda 50 TL ile 100 TL arasında değişiyor.

IMG_1237.jpg

Dijital ekran var abi 4.5 tuş takimi var eco modu var markası ariston bu termostati değiştirecek bilgim malesef yok şuan soktum temizledim düşüncem rezizstans çok çok fazla kireçle kaplıydı magnezyum çubuğu da o şekilde taşlaşmış ikiside bu yüzden çok fazla ısınıp kendini kapatiyor fabrikada bakimcilara söylediğimde doğruladılar kendini kapatıyorsa 3.5 dk da çok fazla ısındığı için kireçten dolayı termostat da bunu algılıyor bu yüzden sağlam rezizstansi değiştir dediler boşa masraf da yapmak istemiyorum servis 400 tl fiyat çakıyor ikilemde kaldım temizleyip bi denicem abi belki gerçekten tek sorun kireçle kaplı olmasidir

ne termostat nede rezistans o fiyatlara gelmez. 80 - 100 tl gibi bir fiyata edinip montajını sen yaparsan halledersin.

Termostatı doğrulaman gerek. Termostatın arkasında skalası vardır. Termostatın algılama çubuğunu skaladaki sıcaklığına cıkartabiliyor isen birde çıkış kontakları olacak. Bu kontaklardan ölçü aleti ile kısa devre ölçeceksin. Termostadın algılama ucunu ısıttığında kısa devre ortadan kalkmalı.

Termostadın resmini eklermisin önünde bir çevrilebilir düğme ve üzerinde sıcaklıklar olmalı.

Elektrikçi bir arkadaşınıza rica edin bunları değiştirsin Ariston bir akrabamda çamaşırmakinesi vardı garantili olduğu halde servis bakmaya gelmek için bile para istemişti yedek parçaları da pahalı eğer bir elektrikçi bulamazsanız çevrenizde beyaz eşya tamircisi çağırın özel servis verenler çok daha uyguna tamir ederler

Elektrikçi bir arkadaşınıza rica edin bunları değiştirsin Ariston bir akrabamda çamaşırmakinesi vardı garantili olduğu halde servis bakmaya gelmek için bile para istemişti yedek parçaları da pahalı eğer bir elektrikçi bulamazsanız çevrenizde beyaz eşya tamircisi çağırın özel servis verenler çok daha uyguna tamir ederler
Abi eğer arızanın hangi parçasından olduğunu bulabilirsem kendim de temin edip takabilirim sanayide çalışıyorum sökerken zorlanmadık fotografları da var kreç olduğu için mi kendininkapatiyor onu anlamak için temizleyip tekrar takicam

Abi eğer arızanın hangi parçasından olduğunu bulabilirsem kendim de temin edip takabilirim sanayide çalışıyorum sökerken zorlanmadık fotografları da var kreç olduğu için mi kendininkapatiyor onu anlamak için temizleyip tekrar takicam
Isıtıcıyı deneyin.
Eğer ısıtıcı çalışmaz ise;
Yeni bir ısıtıcı alın. Yeni alacağınız ısıtıcının bir çubuğu var. Şu mavi renkli olan çubuk eğer yeni aldığınız ısıtıcıya uymaz ise. Isıtıcı üzerinde olmayan bölümü kesip sanayi de bakır bir çubuk kaynak yaptırın.

Isıtıcıyı deneyin.
Eğer ısıtıcı çalışmaz ise;
Yeni bir ısıtıcı alın. Yeni alacağınız ısıtıcının bir çubuğu var. Şu mavi renkli olan çubuk eğer yeni aldığınız ısıtıcıya uymaz ise. Isıtıcı üzerinde olmayan bölümü kesip sanayi de bakır bir çubuk kaynak yaptırın.
O parça magnet cubuguymuş termostat çubuğu arka tarafından yani dış taraftan içine giriyor ama o çubuk ne ise yatıyor ogrenemedim fakat üzerinde taş gibi bir plaka oluşmuş metal gibi bi katman çıkartamadım

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri