Termisifon

Selamlar ustalar sizin fikirlerinize ihtiyacım var termisifon açıldığı zaman isitmaya basladiktan 3.4 dk sonra hata veriyor kendini kapatiyor servis termostat arızası dedi yaptırmadım fiyat fazla gelince rezizstansi soktum ole böyle bir kireç kaplamamıştı iki yumruk kadar abartısız ve kazan içinden 1 poşet kireç temizledim acaba kireçten dolayı fazla ısındığını görüp o yüzden mı termostat kendini kapatiyor şimdiden teşekkürler

Selamlar ustalar sizin fikirlerinize ihtiyacım var termisifon açıldığı zaman isitmaya basladiktan 3.4 dk sonra hata veriyor kendini kapatiyor servis termostat arızası dedi yaptırmadım fiyat fazla gelince rezizstansi soktum ole böyle bir kireç kaplamamıştı iki yumruk kadar abartısız ve kazan içinden 1 poşet kireç temizledim acaba kireçten dolayı fazla ısındığını görüp o yüzden mı termostat kendini kapatiyor şimdiden teşekkürler
Genelde bu durumlarda rezistans mortingen olur . Sanırım bundan sonra sorun olmaz . Arada temizleyin . Dikkat edin çarpılmayın .

Eyvallah abi termostat çubuğunun içine girdiği bi uzun çubuk var o taş gibinolmus fabrikada bakımcı arkadaşlara sordum termostat bu şekilde algılayamaz o yüzden kapatır dedi

Eyvallah abi termostat çubuğunun içine girdiği bi uzun çubuk var o taş gibinolmus fabrikada bakımcı arkadaşlara sordum termostat bu şekilde algılayamaz o yüzden kapatır dedi
Alakası yok . O zımbırtının adı magnezyum çubuk . Korozyonu önler .

Peki neden kendini kapatır abi kireç çok fazla rezizstansi kaplamıştı

Kirec normal. Kapanma sebebi ya termik bozuk yada termostat. Termik o kazanın içine girer. Kablolu probu vardır. Su çok ısınırsa sistemi keser. Butonu vardır elle resetlersen düzelir. Termostat bozuk ise cihaz ayarlanan sıcaklıkta durmaz. Durmazsa yine termik açar. Once termigi değiştir. Aynisinda al 20 lira aşağı yukarı. Yine yaparsa termostati değiş kardeşim. Zaten 3 tane parça var termisfonda. Kirec sadece daha çok elektrik tuketimine sebep olur. Isinmayi algılayana kadar devrede kalır.

Çikan resistans bu usta söylenen çok fazla ısındığı için kirecten dolayı kendini kapatiyor
Kirec normal. Kapanma sebebi ya termik bozuk yada termostat. Termik o kazanın içine girer. Kablolu probu vardır. Su çok ısınırsa sistemi keser. Butonu vardır elle resetlersen düzelir. Termostat bozuk ise cihaz ayarlanan sıcaklıkta durmaz. Durmazsa yine termik açar. Once termigi değiştir. Aynisinda al 20 lira aşağı yukarı. Yine yaparsa termostati değiş kardeşim. Zaten 3 tane parça var termisfonda. Kirec sadece daha çok elektrik tuketimine sebep olur. Isinmayi algılayana kadar devrede kalır.
Ayarlanan sıcaklığa gelemiyor 2.3 dk ısıtmaya başlıyor hemen hata veriyor kapanıyor cihaz

Ekli dosyalar

• 20200214_121902.jpg
    20200214_121902.jpg
    293.5 KB · Görüntüleme: 16
Kafadan o rezistans ve termostadı değiştirmekte fayda var. Hiç bakmayın oluruna. Başka bir yerde sorun yoksa değiştirince düzgün çalışacak zaten.

Kafadan o rezistans ve termostadı değiştirmekte fayda var. Hiç bakmayın oluruna. Başka bir yerde sorun yoksa değiştirince düzgün çalışacak zaten.
Abi termostatda sorun olduğunu nasıl anlarım 400 tl fiyat çekiyorlar rezistan ucuz 80 tl felan galoba

ne termostat nede rezistans o fiyatlara gelmez. 80 - 100 tl gibi bir fiyata edinip montajını sen yaparsan halledersin.

Termostatı doğrulaman gerek. Termostatın arkasında skalası vardır. Termostatın algılama çubuğunu skaladaki sıcaklığına cıkartabiliyor isen birde çıkış kontakları olacak. Bu kontaklardan ölçü aleti ile kısa devre ölçeceksin. Termostadın algılama ucunu ısıttığında kısa devre ortadan kalkmalı.

Termostadın resmini eklermisin önünde bir çevrilebilir düğme ve üzerinde sıcaklıklar olmalı.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri