termik baglantısı

bir yerde bunun tam tersi bir durumla karşılaştım.rölenin üzerindeki test butonuna bastığımda röle açma yapmıyordu.sonra baktım kontaktör bobinine giden enerji termik rölenin normalde açık(no)kontağından geçmiş.böyle bir durumda röle nasıl koruma yapıyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bir yerde bunun tam tersi bir durumla karşılaştım.rölenin üzerindeki test butonuna bastığımda röle açma yapmıyordu.sonra baktım kontaktör bobinine giden enerji termik rölenin normalde açık(no)kontağından geçmiş.böyle bir durumda röle nasıl koruma yapıyor
Termik NO ucu bağlı olsa kontaktör çekmez ki :)

termiğin üzerindeki test düğmesine basınca termiğin açma yapması gerekir öyle değilmi

Evet
Anlattıklarından anladığım atık pozisyondaki termik üzerinden ölçü aletiyle kontrol yapıp ahanda bu kontak NC diyerek bağlantı yaptılar muhtemelen.

termiğin no kontağı üzerinden kontaktör beslenmiş ve aslında atık pozisyondaki termik kontaktörü çektiriyor.bu durumda test butonuna basmak anlamsız termik zaten atmış ama korumasız bir şekilde sistem çalışıyor

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri