termik şalter neden atar?

arkadaşlar benım çalıştıgım işletmede 160 A SİGMA marka bir şalter var hatta bir ek var ek mufu ile yapılmış. şalteri kaldırıyoruz 5,6 gün sonra şalter atıyor çekilen yük 40-50 A civarında herhangi bir kısa devrede görünmüyor acaba benim şalterin ömrümü bitti dersiniz?

Sa arkadaşlar yeni uyeninizim böle sayfa açtığınız için emeğinize sağlık öncelikle benim sorum da yapmış olduğum transfer panosunda Jenarator çıkışına 100a kompak koydum ama transfer sırasında atiyor sebebi ne olabilir yardımcı olabilirsiniz sevinirim

TS TMS 3kutuplu kontaktorlerim 4kutuplu noturleride karışmasını kontrol etmiştim ama yarin bir daha kontrol etcem 2 tane saate transfer yapıyorum ve dairelerde de kombilere verdim TS tekrar

Sisteminizde demerajlı yükler varsa kendisi devreye girip çıkan , belki ondan da olabilir ....

TMŞ neden açma yapar?
1- Kısadevrelerde Faz-faz , Faz-Nötr, Faz-toprak
2- Kaçak akım koruma (açtırma bobini+röle+toroid) sistemi varsa kaçak akımdan.
3- İkinci şıkla bağlantılı olarak eklerdeki izolasyon kaçakları sistem kaçak akımlarına eklenip açtırır.
4- TMŞ Pano içi aşırı sıcak ve Ith termik açma akım değeri düşükse.
5- Belli bir yük akımı üstüne fazla demerajlı yük girmesi
6- Harmonikler
7- Şalter arızası

TMŞ neden açma yapar?
1- Kısadevrelerde Faz-faz , Faz-Nötr, Faz-toprak
2- Kaçak akım koruma (açtırma bobini+röle+toroid) sistemi varsa kaçak akımdan.
3- İkinci şıkla bağlantılı olarak eklerdeki izolasyon kaçakları sistem kaçak akımlarına eklenip açtırır.
4- TMŞ Pano içi aşırı sıcak ve Ith termik açma akım değeri düşükse.
5- Belli bir yük akımı üstüne fazla demerajlı yük girmesi
6- Şalter arızası
Adama bir dokunuyorsun , bin tane bilgi fışkırıyor :)

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri