Termal sigorta sağlamlık kontrolü

GÜNCELLEME: Rezistansa elektrik gelip gelmediğini anlamak için rezistansın soketinden paralel bir hat çekip fotoğrafta göründüğü gibi iPad’e bağladım. iPad’de “kestirmeler” uygulamasını kullanarak “şarja bağlanırsa müzik çal” komutunu uyguladım. Saatlerce beklememe rağmen şarj başlamadı. Daha sonra youtube’da indesit buzdolabı resetleme videosunu gördüm. Uygulayınca dolap teste girdi ve tüm bileşenlerini test etmeye başladı. Bu sırada kısa süreliğine iPad şarja girdi ve müzik çalmaya başladı. Yani karttan rezistansa yol veriliyor, kartta bir sorun yok. Şimdi tekrar beklemeye başladım. Bakalım alt taraf 13 derecenin altına düşecek mi?

Düşmezse eğer nelere bakmam gerektiğini söyleyebilecek olan var mıdır?

Ekli dosyalar

• 1E97F4C5-CF40-49BE-9552-255A5ABEE895.jpeg
    1E97F4C5-CF40-49BE-9552-255A5ABEE895.jpeg
    229.8 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
GÜNCELLEME: Rezistansa elektrik gelip gelmediğini anlamak için rezistansın soketinden paralel bir hat çekip fotoğrafta göründüğü gibi iPad’e bağladım. iPad’de “kestirmeler” uygulamasını kullanarak “şarja bağlanırsa müzik çal” komutunu uyguladım. Saatlerce beklememe rağmen şarj başlamadı. Daha sonra youtube’da indesit buzdolabı resetleme videosunu gördüm. Uygulayınca dolap teste girdi ve tüm bileşenlerini test etmeye başladı. Bu sırada kısa süreliğine iPad şarja girdi ve müzik çalmaya başladı. Yani karttan rezistansa yol veriliyor, kartta bir sorun yok. Şimdi tekrar beklemeye başladım. Bakalım alt taraf 13 derecenin altına düşecek mi?

Düşmezse eğer nelere bakmam gerektiğini söyleyebilecek olan var mıdır?
Sistem çalışıyor: Rezistans sağlam, elektrik alıyor: günde 45 dk.
Kart sağlam
Alt kapı kilidine elle bastırıp kapı kapanmış sinyali gönderdiğimde sırt kısmındaki deliklerden soğuk hava geliyor: yani buzlukta üretilen soğuk hava aşağı taşınıyor: yani damper sağlam
Kapı contaları sağlam: yani hava kaçırma yok.

Ama halen alt taraf 11-12 derecenin altına inmiyor. Birileri lütfen artık bi cevap bulsun buna.

Sistem çalışıyor: Rezistans sağlam, elektrik alıyor: günde 45 dk.
Kart sağlam
Alt kapı kilidine elle bastırıp kapı kapanmış sinyali gönderdiğimde sırt kısmındaki deliklerden soğuk hava geliyor: yani buzlukta üretilen soğuk hava aşağı taşınıyor: yani damper sağlam
Kapı contaları sağlam: yani hava kaçırma yok.

Ama halen alt taraf 11-12 derecenin altına inmiyor. Birileri lütfen artık bi cevap bulsun buna.
@bakımcıı usta merhaba. Yukarıdakilere ek olarak yeni sıfır kart aldım taktım durum halen aynı. Her şey saat gibi çalışıyor ama 10 derecenin altını göremiyorum alt kısımda. Lütfen yardımcı olur musun?

Ara
Yanlış yapmışsınız kaynar suya atmakla parçayı yok yere bozmuşsunuz
Indesit ve Ariston elektronik olan modellerde termostop bulunmaz çift 72 derecelik termik vardır 4 kablolu her 2 kablo kendi arasinda kısa devre gösterir defrost işlemi sırasında 72 derecenin üzerinde bir ısıtma gerçekleşirse yangın onlemli olarak termik kendini infilak eder ve açık devre olur.sizin dolapla ilgili sıkıntınız tam olarak nedir
Hocam size nasıl ulaşabilirim..? Hotpoint buzdolabında garip bir sorun yaşıyorum.. İki ucu açık(buzzer de ötüyor) , sağlam denilen termal sigorta takınca Rezistans sürekli devrede kalıyor buzdolabı soğutma yapmıyor, iki ucu kapalı(buzzer de ötmüyor) arızalı denen termal sigorta takılı olunda da buzdolabı soğutma yapıyor ama rezistans devreye girmediği için buzlanma oluyor bu konuda yardımcı olur musunuz?

Hocam size nasıl ulaşabilirim..? Hotpoint buzdolabında garip bir sorun yaşıyorum.. İki ucu açık(buzzer de ötüyor) , sağlam denilen termal sigorta takınca Rezistans sürekli devrede kalıyor buzdolabı soğutma yapmıyor, iki ucu kapalı(buzzer de ötmüyor) arızalı denen termal sigorta takılı olunda da buzdolabı soğutma yapıyor ama rezistans devreye girmediği için buzlanma oluyor bu konuda yardımcı olur musunuz?

Kartınız yada defrost sisteminiz rezistansa doğrudan enerji veriyor. Defrost sisteminiz düzgün çalışmıyor.

Sistemde timer varsa kontrol edilmeli. Defrost kart üzerinden devreye alınıyor ise kart kontrol edilmeli.

Kartınız yada defrost sisteminiz rezistansa doğrudan enerji veriyor. Defrost sisteminiz düzgün çalışmıyor.

Sistemde timer varsa kontrol edilmeli. Defrost kart üzerinden devreye alınıyor ise kart kontrol edilmeli.
Hocam buzdolabım
Hotpoint ariston buzdolabi e2byh 19223 f o3(tk)
Marka ve model, timer harici mi(ise nerede) , yoksa karta entegre mi bilmiyorum yardımcı olur musunuz

Ekli dosyalar

• IMG-20221123-WA0007.jpg
    IMG-20221123-WA0007.jpg
    186.9 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG-20221123-WA0002.jpg
    IMG-20221123-WA0002.jpg
    134 KB · Görüntüleme: 14

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607