Termal flaşör röle

Aslında bu mekanik teknolojiler çok şahane. Otur karşısına, yanına bir demlik çay al. Hem izle hem dinle. Ne güzel tıkır tıkır.
İnşaat sahasını perde deliklerinden büyülenmişcesine izleyen kitleyi daha iyi anlamaya başladım... 😀

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Nur içinde yatsın kayinpederim çok iyi bir kaynakciydi. İş yerinde de posta başıydı. İş yerinde eş zamanlı yaslandirma hakkında baya bilgi edinmiş. Emekli olduğunda evde koltukların yerlerini değiştirirdi. Bütün koltuklar aynı yıpransın diye. Aklıma o geldi siz planlı eskitme deyince.
İnşaat sahasını perde deliklerinden büyülenmişcesine izleyen kitleyi daha iyi anlamaya başladım... 😀
Ben harley davidson fat boy ya da V8 bir chevy nin yanında oturup saatlerce dinleyebilirim hayranlıkla 😀

Son düzenleme:
Nur içinde yatsın kayinpederim çok iyi bir kaynakciydi. İş yerinde de posta başıydı. İş yerinde eş zamanlı yaslandirma hakkında baya bilgi edinmiş. Emekli olduğunda evde koltukların yerlerini değiştirirdi. Bütün koltuklar aynı yıpransın diye. Aklıma o geldi siz planlı eskitme deyince.

süper uygulama!

Ben harley davidson fat boy ya da V8 bir chevy nin yanında oturup saatlerce dinleyebilirim hayranlıkla 😀
Allah rahmet eylesin.
Bak Harley veya 8 silindir 1956 Chevrolet, impala'ya ben de yok demem. 😏

trol teknesinde çalışırken, beni hep makinist yaparlardı ve benim yatak makine dairesi oluyordu. ağır devir dizel makinenin yanında, mışıl mışıl uyuyorsun ama en ufak devir değişikliğinde uyanıyorsun. 650 devri kaptan bir tık kıpırdatsın hemen uyanıyorsun.

trol teknesinde çalışırken, beni hep makinist yaparlardı ve benim yatak makine dairesi oluyordu. ağır devir dizel makinenin yanında, mışıl mışıl uyuyorsun ama en ufak devir değişikliğinde uyanıyorsun. 650 devri kaptan bir tık kıpırdatsın hemen uyanıyorsun.
Vardiyada nöbetçi olduğumuz zamanlarda yeraltında trafo dairesinde çok uyudum. Zaten bir arıza haberi geleceksede arızanın müdahaleye başlama yeri direk orası olurdu. Kuru yağsız tip trafo olduğundan ve her tarafı insan temasına karşı kapalı ve muhafazalı olduğundan yanında kalorifer dibinde yatar gibi uyurduk ( Islanınca da elbiselerimizi üstünde kuruturduk ) . Ama zarıltısı çok kafa ütülerdi. Kulaklık takar, telsizi de yanıma koyar, trafonun yanına kıvrilir uyurdum. Ertesi günde kuru tahtanın üstünde uyumaktan her tarafım ağrırdı.

Son düzenleme:
Vardiyada nöbetçi olduğumuz zamanlarda yeraltında trafo dairesinde çok uyudum. Zaten bir arıza haberi geleceksede arızanın müdahaleye başlama yeri direk orası olurdu. Kuru yağsız tip trafo olduğundan ve her tarafı insan temasına karşı kapalı ve muhafazalı olduğundan yanında kalorifer dibinde yatar gibi uyurduk. Ama zarıltısı çok kafa ütülerdi. Kulaklık takar, telsizi de yanıma koyar, trafonun yanına kıvrilir uyurdum. Ertesi günde kuru tahtanın üstünde uyumaktan her tarafım ağrırdı.
yok benim ranzam vardı. ama elim anahtar tutuyor diye makinist yapmaları zoruma gidiyordu. elim iğne tuttuğu için zaten yarım reistim. yani angarya. limana gidersin makinenin bakımını yaparsın, sonra ağ tamir edersin. adamlar oturur çayını içer sen çalışırsın. ağ tamir etmeye karadenizde "merhamet etmek" derlermiş. sabır işidir. öyle herkes yapamaz. matematiğin, mantığın ve geometri bilgin iyi olmalı.

yok benim ranzam vardı. ama elim anahtar tutuyor diye makinist yapmaları zoruma gidiyordu. elim iğne tuttuğu için zaten yarım reistim. yani angarya. limana gidersin makinenin bakımını yaparsın, sonra ağ tamir edersin. adamlar oturur çayını içer sen çalışırsın. ağ tamir etmeye karadenizde "merhamet etmek" derlermiş. sabır işidir. öyle herkes yapamaz. matematiğin, mantığın ve geometri bilgin iyi olmalı.
Ülke zihniyetinin tespitini resmeden bir çalışma hayatınız olmuş.. Bu ülkede büyük ekseriyetle "Çok bilen çalışır-yapar, az bilen öğretir, hiç bilmeyen yönetir."

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri