Tercihte yardıma ihtiyacım var

Mersin Üniversitesi Teknik Bilimler MYO Tercih edeceğim okul fakat istediğim bölümün gelmesini nasıl sağlarım

Elektrik
Elektrik İÖ
Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi
Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi İÖ
Elektronik haberleşme Teknolojisi
Elektronik haberleşme Teknolojisi İÖ
Elektronik Teknolojisi

Bu bölümler var + bir kaç bölüm daha var ama benim istedğim elektrik veya kontrol otomasyon bu bölümlerin gelmesi için tercih listemde kaçıncı sırada yer vermeliyim ?

Memur olmak istersen elektrik seç.
Çok para kazanmak istiyorsan hiçbirini okuma ticaret öğren.
Otomasyon eğlencelidir ancak bir memur kadar emeğinin karşılığını alamazsın.
Haberleşme sekörünü bilmiyorum iş bulma olanağı düşük olabilir.
Bu bölümleri bitiripte mesleğini yapmayan çok kişi var.
En çok istediğin bölümlerden başlayarak sırayla yaz, puanın yettiğine girersin bunu zaten biliyor olman lazım.

ilk üç'e normal öğretim diğer üç'e iö leri yaz, ayrıca sana tavsiyem mühendislik oku ileride bizim gibi sürünecen

Memurluk konusunu bilmiyorum fakat benim düşüncem elektrik ama bunu tercihe nasıl yansıntmalıyım gelmesi için bir de sınavsız geçiş olduğu için puan a bakmaya gerek yok ama önemli olan elektrik veya kontrol ve otomasyon teknolojisi 2 sinden birinin gelmesi ni istiyorum.

DGS sınavları ile yükseltme imkanı var.

İlk sıraya elektrik yaz. Benim bildiğim yıllardır böyle ilk sıraya yazarsın.
Hayırlısı olsun.

Bu tür konular dan biri daha arkadaşım biraz forumu araştırdın mı acaba bu tür birçok konular açıldı burada ve çoğu zamanda genel kanı elektrik olmuştur

tercihime sadece bu 7 bölümü yazsam ilk 3 den birinin gelme olasılığı varmı acaba ?

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Geri