Tepe kuvveti hesabi dwg.

• Konbuyu başlatan mrtfb123
  • Başlangıç tarihi

mrtfb123

Üye
merhaba agac direk ardina beton direk dikecegiz dwg formatinda tepe kuvveti cizimi istendir dagitim firmasi tarafindan ornek proje veya sablon varmidir acaba.

zck07

Üye
Hangi iletkenleri kullanıyorsanız CER kuvvetlerini ve hattın yaptığı açıya göre bileşke vektör hesabını yapıp , yeterli gelen tepe kuvvetine haiz direği seçeceksiniz. Basitçe vektörel olarak cad te çizin kabul ederler. Şablonu olduğunu sanmıyorum.

ikayserili

Profesyonel Üye
En güzeli İmar veya kadastro altlığında, koordinatlı şekilde direklerin yerlerini gösterir şekilde.
Mevcut direklerin içi boş
yeni direklerin içi dolu şekilde çizmeniz gerekmektedir.

fatih5596

Üye
merhaba agac direk ardina beton direk dikecegiz dwg formatinda tepe kuvveti cizimi istendir dagitim firmasi tarafindan ornek proje veya sablon varmidir acaba.
Söz konusu tepe kuvveti çizimleri, vektörel çizimlerle bileşke kuvvet bulmak adına yapılır. Ekte örneğini gönderiyorum. Umarım faydası dokunur.

Not: Vektörel çizimler ilgili direğin kullanım amacına göre belirlenmiş olan tüm varsayımlar için tekrarlanmalı, en ağır sonuç veren varsayıma göre direk tipi belirlenmelidir. Ayrıca söz konusu varsayımların örnekleriyle anlatıldığı bir pdf dosyasını da eke ekliyorum.

Ekli dosyalar

• Direk Tepe Kuvveti Diyagramları.zip
    293.8 KB · Görüntüleme: 9
  • Şehir Şebekesi Kılavuz.pdf
    3 MB · Görüntüleme: 12

Forum istatistikleri

Konular
117,266
Kullanıcılar
426,945
Son üye
ammazorkgmail.com