Temel Topraklama için 30x3,5 Galvaniz Çelik Lama Bayındırlık Pozu

Temel topraklama için 30x3,5 galvaniz çelik mama Bayındırlık pozunu bilen var mı? 982-102 nolu bir poz var (30x3,5 mm ebadında şartnamesine uygun galvanizli çelik lama), ama internette yapım şartları kısmında:

"İletkenlerden bina ihata iletkeni tesisatı yapılması, bina dış çevresinde en az 60 - 80 cm. derinlikte her cins toprakta kanal açılması, iletken ferşi ve kanalın kapatılması, perçin veya kaynakla elektrotlara bağlanması her nevi ufak malzeme ve işçilik dahil"

yazıyor. Ben lamadan temel topraklama yaptırmak istiyorum, ihata hattı değil. Bununla ilgili olarak hangi pozu yazabilirim? Teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
slm, temel topraklama için kullanılan çelik lama nın pozu zaten yazdığınız poz diye biliyorum (poz detayları her nekadar yapılan işi tam olarak tarif etmiyorsa da, birçok devlet kurumunda temel topraklama için bu poz kullanılıyor )

merhabalar topraklama sistemindeki bara ve topraklama şeridi pozlarını nerden alabilirim yardımcı olursanız sevinirim.
10000.jpg

merhabalar topraklama sistemindeki bara ve topraklama şeridi pozlarını nerden alabilirim yardımcı olursanız sevinirim.
Ekli dosyayı görüntüle 45122
Bayındırlık pozları:
982.101 bina ihata iletkeni 50 mm2 bakır tel
982.102 bina ihata iletkeni 30x3.5 çelik lama
983.102 elektrolit bakır

• Beğen
Tepkiler: UEE

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604