telemekanik megalis dokunmatik ekran

arkadaşlar merhaba , çalıştıgım firmada bulunan bir makinede telemekanik megalis XBTF034110TA Model bir dokunmatik ekran var , aralıklarla ekranı donuyor ve kullanılamıyor , aç kapa yapmanız gerekiyor vede beklemeniz gerekiyor , bu panel ile ilgili olarak bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim , teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
İki defa bu ekranla çalıştım. Böyle bir olayla karşılaşmadım.
Bu olduğunda PLC ve ekran üzerinde ki haberleşme ışığını takip ettiniz mi?

ekranın topraklamasını kontrol et okuduğu datalarla yada haberleşmeyl alakası yok haberleşneyi yapamazsa değerler yeinde ???? görürsün benimde başıma geldi beslemesini ve topraklamasını kontrol et olmazsa servise gönder.

Firmware güncellemesi yapın. Schneiderin bazı ekranlarında firmware versiyonundan kaynaklanan donmaları olabiliyor. Firware i update edeseniz düzelir.

ekranınız time out geçiyor plc ile arasında bulunan haberleşme kablosunda problem var veya mesafe çok uzak bi bakmak lazım firma olarak yardımcı olabiliriz

slm arkadaşım eğer olduğuyer sıcaksayapıyor benim başımada lenze eplc ekranındda geldi ve çözümü orayı soğutma fanı ile çözdüm

Merhaba,

Donma sırasında ekranda '' Fatal Error '' benzeri bir yazı çıkıyormu ?

F serisi panellerde bu tür hatalar CPU kartındaki yada PCMCI memory karttaki bir arızadan kaynaklanıyor. Tabi arkadaşların belirttiği gibi birde sıcaktan.

aynı sıkıntı bende de var, ayrıca açılışta yükleme kısmında yazılar tam okunurken sonradan ekranın bir kısmı bozuluyor.

lZZmLl.jpg

nllZAg.jpg

Yazılımsal değil de donanım hatası gibi, açıp resimleyebilir misiniz ekranın kartlarını?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri