telemecanique Modicon Quantum, Premium , Atrium

telemecanique Modicon serisi Quantum, Premium , Atrium plcler Unity Pro ilemi programlanıyor?... bu programı bi türlü bulamadım nette,elinde dokuman - program olan arkadaşlar paylaşabilirlermi ? daha once siemens s7200-300-delta-lg-fatek-cimon-nais-v.s. gibi plcler kullandım ama bu telemecanique Modicon serisi Quantum, Premium , Atrium plc ler hakkında her türlü bilgiye ve yazılımına ihtiyacım var .

teşekkurler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
schneider Quantum, Premium , Atrium kullanan gören duyan bilen aramızda arkadaşlar varmı?

Evet Quantum, Premium.. serileri Unity Pro ile programlanıyor
Programı bulman biraz zor olabilir zaten bulsanda süresi kısıtlı oluyor
Ben WIN fuarında Schneider Elektrik standından almıştım programın cdsini ama oda 21 günlük:D

eğitim notu,bilgi dokumanı yada uygulama orneği lazım şu anda bana..programı aldım.

Bu adrese Unity Pro Öğreniyorum adlı slayt upload ettim umarım işine yarar.

Ben şahsen twidosof biliyordum bu slaytı biraz izledim Unity pro'yuda temel seviyede çözdüm denilebilir.

Ekli dosyalar

• Unity Pro Öreniyorum.pps.rar
    900.3 KB · Görüntüleme: 2
Bunun flah Videosuda var ya saten twido ile aynı programlaması twido biliyorsan basit,yok bilmiyorum diyorsan forumda twidosoft kullanma klavuzu türkce var oku herseyini cözersin ben ileri seviye komutlarını o klavuzdan cözdüm:D
Diger Fonksiyonları ögrenmek icinde Unit Pronun help kısmına tıklayabilirsin
Ya da Fonksiyonu Program yazılan yere koy uzerinde F1 bas help kısmında onun özellikleri cıkar ama ingilizce, ingilizcen zayıf ise ozaman google translate yi kullan ben öyle yapıyorum bayada fonksiyon ögrendim...

Bunun flah Videosuda var ya saten twido ile aynı programlaması twido biliyorsan basit,yok bilmiyorum diyorsan forumda twidosoft kullanma klavuzu türkce var oku herseyini cözersin ben ileri seviye komutlarını o klavuzdan cözdüm:D
Diger Fonksiyonları ögrenmek icinde Unit Pronun help kısmına tıklayabilirsin
Ya da Fonksiyonu Program yazılan yere koy uzerinde F1 bas help kısmında onun özellikleri cıkar ama ingilizce, ingilizcen zayıf ise ozaman google translate yi kullan ben öyle yapıyorum bayada fonksiyon ögrendim...

editorun help kısmına bakmak gerçekten akıllıca bir fikir hiç aklıma gelmemişti teşekkurler. ben elinde uygulama orneği veya dokuman olan varsa diye soylemiştim ama olay halledildi sağolun.

Merhaba Ertuğrul,

Quantum : Eski yada standart modelleri Compact programı ile,
Yeni performans serileri UNITY PRO ile programlanıyor.

Premium : Sonu çift rakamla biten referanslar UNITY PRO ile
tek rakamla biten referanslar PL7 PRO ile programlanıyor.

Atrium : Emin değilim ama sanırım Compact ile programlanıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri