telemecanique megelis oparatör paneli sorun

atlp

Üye
iyi çalışmalar arkadaşlar makinanın birinden ekranın 3'de 1 mavi ekran oldu gözükmüyor menuden reset çektigimiz zaman mavi kısımda yazılar normal gözüküyor fakat diğer taraftan biraz mat duruyor açılınca 3'de 1 kısım mavi olarak gözükyor sizce sebebi programsal mı yoksa HMI arızalı.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşlar aynı ekrandan elimizde vardı taktım açıldı fakat ekranda menüler geliyor ancak makinanın devrini değiştirmek istiyorum herhangi bir işlem yapmıyor ekranda PLC bağlanamadığını belirten işaret var.eskisinin içerisindeki PLC programını yenisinin içine atsam düzelirmi?ve hangi programla yapacağımı belirtirseniz sevinirim.SCHNEİDER HMI programı bir kaç yerden indirmek istedim fakat ücretli olduğunu belirtiyor bunu nasıl yapabilirim arkadaşlar.

biraz araştırma yaptımda HMI içerisindeki almak için CF kartına mı? ihtiyac var.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri