Telemecanique altivar 31

teknis

Üye
merhaba arkadaşlar elimde altivar 31 sürücü var
bu sürücüye motor baglamadan pot yardımı ile start veriyorum ve çıkış alıyorum
ama motor kabloları taktıktan sonra start veremiyorum start verdigimde nst geliyor ekrana bir türlü ne denediysem olmadı
bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşım arıza kodunu doğru yazdımı manuelinde böyle bir koda rastlamadım.Motor bağladıktan sonra oluyorsa motor sağlammı invertörün sağlam olduğuna eminmisin.motor bilgileri invertöre doğru girilmişmi auto tuning yapıp dene.

Potansiyometreyle nasıl start veriliyor merak ettim. Şimdiye kadar çok sürücü gördüm ancak potansiyometreyle start verildiğini hiç görmedim.
nst serbest duruş demekmiş yani motor start almamış fren yapmadan serbest duruş yapıyormuş.
Sürücünün start girişine buton bağlayıp start verin.

caferpoyraz zaten nst kodu arıza kodu degil sürücü ve motor saglam sürücüye motor baglamadan start veriyorum çalışıyor çıkış alıyor ama bunda motor bagladıgımda start veriyorum ekrana nst geliyor auto tuning yapıp deniycem birde

kabiliyet pot yardımı ile dedim com aı1 +10 volt girişlerinden pot baglayıp +24 lı1 uçlarındanda start veriyorum pot yardımı dedigim budur
ayrıca start uçlarına buton baglasanda degişen birsey olmaz

internetten altivar 31 pdf dökümanı indir paremetrelerini gözden geçirmeni tavsiye ederim

Arkadaşım ozaman sürücüyü fabrika ayarlarına dönderip tekrar denemeni tavsiye ederim.

nSt yada FSt genelde lojik girişlerle ilgili ekrana gelen bildirimlerdir. Lojik giriş güç beslemesini (+24V) falan kontrol edin.

arkadaşlar ne yaptıysam duzeltemedim bir yere göderdim haber bekliyorum gelsin sizlerlede paylaşacagım

Merhaba arkadaşlar,

Altivar 31' i çalıştırmak için sadece girişine 3 faz uygularsak yeterli olur mu?
kumanda bağlantılarını bağlamadan çalışır mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri