Telemecanique Altivar 12 ile motoru sağa sola döndürmek?

Merhaba Arkadaşlar,
Altivar 12 aldım fakat içinden türkçe birşey çıkmadı.
Ben sadece 0.75 kW lık motoru 2 adet butonla sağa ve sola döndürmek istiyorum.Atv 11 bilgimle bunu başaramadım yardımlarınızı rica ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Yukardeki ekten faydalanabilirsiniz umarım işinizi görür kolaygelsin...

Ekli dosyalar

• atv11_user_manual_tr.pdf
    423.4 KB · Görüntüleme: 158
selam biz de altivar 51 kullanıyoruz.motorumuz istediğimizin tersine döndü.girişteki fazların sırasını istediğin kadar değiştir.yön hep aynı.ancak menülerinden değişiyor.

merhabalar,
altivar ailesinin sadece bu serisinde böyle bir durum var , bunu şu şekilde çözebiliyoruz .

IO menüsünde
rrs nin içeriğini L2h yapmalısınız. bu şekilde
LI1 : ileri
LI2 : geri şeklinde çalışır.

Altivar cıkıs terminalınden veya motor klemnlerınden motor uclarını yer değiştirrse, motor dünüş yönü değişmezmi..

Anladığım kadarıyla arkadaş hem ileri hem geri çalıştırmak istiyor sanırım. onun içinde lojik girişleri ataması gerekiyor.

selam biz de altivar 51 kullanıyoruz.motorumuz istediğimizin tersine döndü.girişteki fazların sırasını istediğin kadar değiştir.yön hep aynı.ancak menülerinden değişiyor.

sürücülerde giriş faz sırasını değiştirmek motor dönüş yönünü değiştirmez çıkış faz sırasını değiştirmeniz gerekir.

sürücülerde giriş faz sırasını değiştirmek motor dönüş yönünü değiştirmez çıkış faz sırasını değiştirmeniz gerekir.

doğrudur ustam bilgim yok ama giriş sırası ile olmadığını tecrübe ettim.saygılar

merhabalar,
altivar ailesinin sadece bu serisinde böyle bir durum var , bunu şu şekilde çözebiliyoruz .

IO menüsünde
rrs nin içeriğini L2h yapmalısınız. bu şekilde
LI1 : ileri
LI2 : geri şeklinde çalışır.

Aynen böyle, LI1 +24 verdiğinde ileri LI2 ye +24 verdiğinde geri döner veya inverterın çıkışına (girişe değil) 2 kontaktör koyarak olur. Lojik girişleri kullansan daha iyi olur.

Ilim hilim bilmektir
ilim kendin bilmektir
sen kendin bilmiyorsan
bu ne nice ilimdir

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular