Telemecanigue-Vacon sürücüler hakkında sorunlar ve uygulamalar buraya

samet_748

Üye
motorsrcleri.png

Motor Sürücüleri

TELEMECANİQUE

TELEMECANIQUES-20170717T134646Z-001.zip

VACON
VACON-20170717T134652Z-001.zip

Dosyalara ulaşmak için sürücü isimlerini tıklamanız yeterlidir.

Sürücü kullanma kılavuzları isterseniz online görüntüleyebilir yada pdf formatında indirebilirsiniz.

Konu güncel olup devamlı dosyalar güncellenip yeni sürücüler eklenecektir.
Yapmak istediğiniz uygulamalar veya takıldığınız yerlerde bu konu üzerinden problemlerinizi belirtirseniz en kısa zamanda cevap verilecektir.

Bilgi paylaştıkça güzeldir.

Samet ÇINAR

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
samet merhaba mesaj sayım yüksek olmadığından sana özel mesaj gönderemedim.Sormak istediğin konuları ne ise seve seve yardımcı olurum.Fakat gün içinde sürekli burada olamıyorum sabah erken vakitte iş saatinden önce burada bulunup sorularınızı cevaplıyorum umarım senin için sorun olmaz.

iyi günler

As kardeş bende nais marka plc var fpo serisi yani eski serilerden yeşil olandan ben buna eskıden com 1 den baglanıyordum son zamanlarda baglanamamaya başladım devamlı baglantı hatası verıyor 3 tane kablom var ayrı ayrı denıyorum hepsını, Usbden rs232kablo ile birini com 1 yapıyorum olmuyor dıgeri 3 yapıyorum onunla denıyorum olmuyor birde eskiden program içinden comu ayarlıyabiliyordum fakat şimdi onuda ayarlıyamıyorum.. Sorun bu fpx serisi var onlara baglanıyorum usb kablo ile direk...

slm sayın samet arakdaşım bu altivar 71 lerde tork kontrollü nasıl yapılı ayarlanr bir convörde cihaz takılı üzerine malzeme döküldüğünde cihaz hemen aşırı akımdan devre dışı kalıyo mekanik aksamda hiç bir problem yok acaba tork kontrolü burda işe yayarmı diye düşünüyorum ama bu konuda bilgim yok saygılar

samet merhaba öncelikle yapman gereken FP0 ın COM port ayarlarını gözden geçirmen ve o portu Computer Link olarak ayarlaman ayrıca ne olursa olsun plc modelini doğru seciyor isen programdan Comport ayarını yapamaman gibi bir ihtimal olamaz.Tool port ile bağlantın var ise comport kesinlikle editörden ayarlanır.

Ayrıca Comport un arızalanma ihtimalide Toolporta göre çok yüksektir,Muhtemelen comportun bozulmuş olabilir.Comport kartı Üzerinde bulunan küçük bir 3 lü direnç blogu var o direçlerden birisi gitmiştir.

Eğer Özdisana ulaştırırsan oradaki arkadaşlar hemen hallederler.

Yukarıda anlatmış olduklarım PLC üzerinde bulunan 2 port için(Toolport ''Siyah beş pinli''-Comport ''üçlü yeşil klemensteki'') yapılmış açıklamadır.Umarım bir yanlış anlaşılma olmamıştır.

Kolay gelsin iyi günler

Sayın Efe Altivar 71 Tork kontrol ayarı Fun menüsünde tor- paremetresi altında yapılmaktadır .Kullanma kılvuzunda 72 ile 76 sayfalarda anlatılmıştır.Oradan uygun olan paremtreyi ayarlayabilirsin.Ben sana türkçe kullanma kılavuzunun linkinide koyuyorum buraya.Uygun paremetreyi ayarlarsın ve öyle bir denersin...İyi çalışmalar...

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/atv71-programming-manual-tr-pdf.23798/

samet merhaba mesaj sayım yüksek olmadığından sana özel mesaj gönderemedim.Sormak istediğin konuları ne ise seve seve yardımcı olurum.Fakat gün içinde sürekli burada olamıyorum sabah erken vakitte iş saatinden önce burada bulunup sorularınızı cevaplıyorum umarım senin için sorun olmaz.

iyi günler

slm samet altvar 71 surucu aldık fakat r2a ve r2c fren kontaklarını actıramadık surucu normal calısıyor yalnız kontakları actıramadıgımız ıcın fren devreye baglanamıyor bunu nereden duzeltebılırız

peki samet moment kontrolü ayar yaptığımızda daha onceden aşırı akımdan devre dışı kalıyodu peki bu arıza giderilirmi faydası olurmu?

vacon sürücü için keypad nerden temin edebilirim lütfen yardım

slm samet altvar 71 surucu aldık fakat r2a ve r2c fren kontaklarını actıramadık surucu normal calısıyor yalnız kontakları actıramadıgımız ıcın fren devreye baglanamıyor bunu nereden duzeltebılırız

atv 71 ilk enerji verdiğiniz anda ent tuşu ile önce "sürücü menüsü"ne girin

çıkan menülerden

"uygulama fonksiyonu" yada "uyguluma menüsüne" "ent" tuşuna basarak girin.

uygulama foksiyonlarına girdikten sonra alt menülerden "fren lojik kontrolü" "bLc" menüsüne girin.

buradan parametreyi "r2" olarak seçin.

burada sadece röleyi belirledik. fakat diğer ayarlarıda yapmalısınız.

basit çe görmek isterseniz.
şu 2 parametreyi ayarlayın derim.

"ıbr" bu parametreyi " 1 amper" olarak girin.

"brt" bu parametreyi de "0.3 sn" olarak girin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri