Telemecanıgue SR2 A201BD Password Sorunu

d0stcan

Üye
Arkadaşlar sistemde kullandığım şoklama cihazları için bazı değişiklikler yapmam gerekiyor. Fakat PLC şifrelenmiş ilgili firma şifreden bilgisiz.

Telemecanıgue SR2 A201BD Password Sorununu nasıl kaldırabilirim bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse memnun olurum.

Yazılım için ZelioSoft2 Kullanıyorum Önerilecek başka programlara açığım.

Teşekkürler iyi çalışmalar

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bence hiç uğraşma şifreyi kıramazsın programdan anlıyorsan yenisini yaz takıldığın yer olursa yardımcı olmaya çalışırım

bence hiç uğraşma şifreyi kıramazsın programdan anlıyorsan yenisini yaz takıldığın yer olursa yardımcı olmaya çalışırım

Programı komple sildim yenisini yazdım fakat update ederken yine password istiyor anlayamadım OEM olarak atılmış bir şifre normalde silinme ile kalkması gerekli neyse başka bir yolunu deneyeceğim. İlgin için Teşekkür ederim.

zelio softla bağlanıp clear all yapınız.

zelio softla bağlanıp clear all yapınız.
Tamam Hallettim sıkıntı programdaymış silme işleminde sorun yaşatıyordu. Programı kaldırıp baştan yükledim sonra herşey silindi.
Şimdi Yeni komutları yazıyorum.

İlginiz için teşekkür ederim.

Uzun süredir programla komut yazmadığımdan bir çok detayı unutmuşum.

Bu konuda yardımcı olabirseniz memnun olurum.

Eksik kısımları kısaca anlatayım.

Ünite bir filtre şoklama ünitesi 0-10 V fark basınç cihazı ile çalışıyor.

analog girişten bu bilgiyi alıyorum.

çıkış bilgisi için ise 8 kademe süresi var

bunlar 0,1 v 1V 2V 3V 4V 5V 6V 7V her voltaj için farklı süreler atanıyor. Manuel olarak.

3den fazla ventili çektiriyoruz. Fark basınca göre ventiller girilen süre ile sıra ile çekiyor.

Bu kısımda Analog giriş sürelerini ve sıralamayı bir türlü yapamadım. Belki bunu tamamlarım ama hatalarımı bulmam çok uzun sürecek.

Elinizde bu sisteme benzer hazır bir yazılım var ise analog yerine digitalde olabilir. Ona bakarak düzeltmelerimi yapabilirim.

**********@gmail.com

Yardımlarınızı bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Uzun süredir programla komut yazmadığımdan bir çok detayı unutmuşum.

Bu konuda yardımcı olabirseniz memnun olurum.

Eksik kısımları kısaca anlatayım.

Ünite bir filtre şoklama ünitesi 0-10 V fark basınç cihazı ile çalışıyor.

analog girişten bu bilgiyi alıyorum.

çıkış bilgisi için ise 8 kademe süresi var

bunlar 0,1 v 1V 2V 3V 4V 5V 6V 7V her voltaj için farklı süreler atanıyor. Manuel olarak.

3den fazla ventili çektiriyoruz. Fark basınca göre ventiller girilen süre ile sıra ile çekiyor.

Bu kısımda Analog giriş sürelerini ve sıralamayı bir türlü yapamadım. Belki bunu tamamlarım ama hatalarımı bulmam çok uzun sürecek.

Elinizde bu sisteme benzer hazır bir yazılım var ise analog yerine digitalde olabilir. Ona bakarak düzeltmelerimi yapabilirim.

**********@gmail.com

Yardımlarınızı bekliyorum.

öncelikle hangi dilde yazıyorsunuz programı fbd-ld belirtirseniz daha iyiolur eğer analog bilgiyi okuyabiliyorsanız karşılaştırma bloğu kullanarak 1 volta gelen değeri mesela 102.4 = ise çıkış alarak bir timer çalıştırabilirsin.

öncelikle hangi dilde yazıyorsunuz programı fbd-ld belirtirseniz daha iyiolur eğer analog bilgiyi okuyabiliyorsanız karşılaştırma bloğu kullanarak 1 volta gelen değeri mesela 102.4 = ise çıkış alarak bir timer çalıştırabilirsin.

SR2 A201BD serisinde FBD yazılım olmadığından yazma gereği duymadım. Sadece Ladder (LD)olarak yazılabiliyor. Sizin bahsettiğiniz kısımla ilgili sıkıntım olmadı. Sadece sıralama çıkışlarında sorun yaşıyordum. Sorunu çözdüm şu an cihaz çalışıyor.

İlgileriniz için Teşekkürler.
[h=2][/h]

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri