telegram seçimi

arkadaşlar merhabalar;
motor sürücüleri ile haberleşirken telegram diye birşey kullanılıyor bunun seçimi neye göre yapılıyor bu konuda beni bilgilendirebilecek bir arkadaş var mıdır acaba?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
önemli bir konu.ben de zamanında baya bir araştırma yapmıştım.

telegram seçimi tamamen sizin ihtiyacınıza göre belirlenir.hangi marka ürünler kullanıyorsunuz onu da belirtin.eğer Siemens ise ve asekron motor sürüyorsanız telegram 1 , telegram 352 ,telegram 999 gibi ve bir kaç tane daha seçenek mevcut.

mesela sürücüye hız bilgisi gönderip fiili hız bilgisini alayım yeterli diyorsanız telegram 1 kullanmanız yeterlidir.

hız bilgisi göndereyim ve fiili hız fiili akım fiili tork alarm bilgilerini alayım derseniz telegram 352 yi kullanırsanız.

göndereceğim ve alacağım bilgileri kendim seçeyim derseniz free telegram ( telegram 999 ) kullanırsınız.

PLC tarafında konfigürasyonu bu şekilde yapmalısınız ilave olarak sürücü telegram parametrelerini de bu şekilde ayarlamanız gerekiyor.

önemli bir konu.ben de zamanında baya bir araştırma yapmıştım.

telegram seçimi tamamen sizin ihtiyacınıza göre belirlenir.hangi marka ürünler kullanıyorsunuz onu da belirtin.eğer Siemens ise ve asekron motor sürüyorsanız telegram 1 , telegram 352 ,telegram 999 gibi ve bir kaç tane daha seçenek mevcut.

mesela sürücüye hız bilgisi gönderip fiili hız bilgisini alayım yeterli diyorsanız telegram 1 kullanmanız yeterlidir.

hız bilgisi göndereyim ve fiili hız fiili akım fiili tork alarm bilgilerini alayım derseniz telegram 352 yi kullanırsanız.

göndereceğim ve alacağım bilgileri kendim seçeyim derseniz free telegram ( telegram 999 ) kullanırsınız.

PLC tarafında konfigürasyonu bu şekilde yapmalısınız ilave olarak sürücü telegram parametrelerini de bu şekilde ayarlamanız gerekiyor.
merhabalar öncelikle mesajınız için teşekkür ederim. Siemens plc v90 servo sürücü ve S-1FL6 servo motor kullanacağım. yapmak istediğim de açıkçası (bu modellerle sınırlı değil) hız bilgisi göndereyim ve fiili hız fiili akım fiili tork alarm bilgileri almak. genel olarak elinizde telegram ile ilgili bir kaynak varsa paylaşırsanız çok sevinirim. zira ben telegram ile ilgili arama yaptırdığımda hep bir mesajlaşma uygulamasıyla ilgili saçma sapan şeyler çıkmakta :). saygılar

bu dökümanlara bakabilirsin.

ilave olarak Google a Siemens v90 telegram gib işeyler yazarsan daha fazla bilgi de bulabilirsin.

youtube da da videolar var.

Ekli dosyalar

• 109737292_extended_communication_G120_DOCU_v10_en.pdf
    1.7 MB · Görüntüleme: 282
  • 109743917_Standard_Application_V90pn_S7_1200_PositionControl_DOC_en.pdf
    2.5 MB · Görüntüleme: 232

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye