Telefonla kapı açma, yardım

emrahozkan

Üye
Arkadaşlar merhaba

Şirketimizde servis bölümünün kapısını açmak problem oluyor.

şu anki sistem şöyle. dahili telefondan 169 çevirdiğimizde kapı otomatik olarak açılıyor.

ancak ben şöyle birşey yapmak istiyorum. bir ayak pedalı ile kapı açılsın. şirketin sistemini fazla değiştirmeden nasıl yaparım

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Telefon çalınca röleyi tetikliyor.Sen bu röle ile telefon bağlantısına paralel olarak senin bu pedalı (anahtar koyacaksın) bağlaman lazım.Pedala basınca devre tamamlanır.Büyük ihtimalle telefon çalarken telefon voltajının yükselmesini algılayan bir röle mevcut.Öncelikle bu röleyi incelemen gerekli.Ona uygun bir giriş voltajını pedal olarak kullanacağın anahtardan geçirirsen sorunun çözülür.

Bi garibanı işe alın , hem temizlik yapar hem çay falan ,getir götür işleri ,hemde kapıyı açar zil çalınca , istihdam oluşturmak lazım

sonra sizin de yaptığınız işi telefonun tuşlarını cevirerek yapmaya kalkışmasın patron

kardes urasma telefonla falan dırek pedala bagla telefon olayını ıptal et pedal uzerınden kapıya enerjı gıtsın oyle ac kapını

kardes urasma telefonla falan dırek pedala bagla telefon olayını ıptal et pedal uzerınden kapıya enerjı gıtsın oyle ac kapını

en mantıklı yorum bu olmuş ;) +1 alır...
Pedalı Telefon hattına paralel bağlayın diyen arkadaşa soruyorum telefon geldi arkadaşa açtı konuşuyor pedala basıp kısa devre ediyorsunuz hattı ne olur sizce sonuç olarak?

Son düzenleme:
en mantıklı yorum bu olmuş ;) +1 alır...
Pedalı Telefon hattına paralel bağlayın diyen arkadaşa soruyorum telefon geldi arkadaşa açtı konuşuyor pedala basıp kısa devre ediyorsunuz hattı ne olur sizce sonuç olarak?

Maalesef bu sistemde 169 numaralı abone konuşmak için değil kapı açmak için tasarlanır ve o abone istenirse sadece kapıyı açmak isteyen kişinin tarafından aranabilir.Herhalde normalde kapıcı-sekreter kapısına siz bu numarayı 169 verirseniz kapıyı açmak istemeyen ama sekreteri aramak isteyen biri bu numarayı çevirince kapı gereksiz yere açılır.Ayrıca bu gibi sistemler dışardan anonsta tuşlanmaya da kapatılmalı.Ben kapıdayım.dışardan anonsu arayıp 169 tuşlayıp kapıyıda açabilirim.Burda yapılması gerekn daha önce dediğim gibi sadece kapı açma amaçlı bu telefon ile paralel bir bağlantı ile röleye göre çözüm sağlanabilir.

169 nulu telefona baglı munzam röle çıkışına pedalı parelel baglıyacaksın

Telefon ile sen 169 nolu aboneneyi çaldırdığında santral 100 volt bir akımyollayıp kapı açma rölesini çeker arkadaşım sen farklı bir güç kaynağı ile bunu yapabilirsin pedal yada benzeri bir anahatar ile devreyi tamamlaya bilirsin.

Saçma buldum bu konuyu arkadaşlar, üzgünüm. Üç digit çevirerek açılan kapıyı neden pedala bağlamak istiyorsunuz. Fazntazi yapmayalım. Gereksiz meşgul etmeyelim mesai sahibi arkadaşları...

ek olarak seçici bir anahtarda kullanabilirsiniz istediğiniz an pedal yada telefon seçilebilir

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri