TELEFON PRİZLERİ

adige38

Üye
Telefon prizlerinde ki 3. Uç ne işe yarar acil cevap!!!!!!!!!!!!!!! Saygılar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
hangi tip telefon prizinden bahsediyoruz.eski tip 3 pinli (çivi) soket mi?,yoksa rj 45 soket mi?

konuşma sırasındaki parazitleri yok etmek için bi tür topraklama diyebiliriz.

pardon ama topraklama nerden çıktı telefon kablosunda iki tane uç gelir toprak hattı olmaz benim bildigim üçüncü uc
parazit olmasındiye oda taktıgın fişin sallanmasın daha saglam olsun diye 3 uç boşta toprak diye bişsey yok topraklı pirizle karıştırıyosunuz herhalde

tek aboneli telefon kablolarının neden 3x üretildiğini hiç düşündünmü sayın içerişehir slm

Eğer kablo şiltli ise bu o uca bağlanır. Ses dalgalanması yapmasın diye... Ben priz sağlam otursun diye birşey duymadım hiç

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

pardon ama topraklama nerden çıktı telefon kablosunda iki tane uç gelir toprak hattı olmaz benim bildigim üçüncü uc
parazit olmasındiye oda taktıgın fişin sallanmasın daha saglam olsun diye 3 uç boşta toprak diye bişsey yok topraklı pirizle karıştırıyosunuz herhalde
nerdeyse artık hiç kullanılmayan eski bir üründür 3lü telefon fişleri..topraklama da gayet mümkündür eğer gerek varsa..bu arada telefon kabloları bir çift ,iki çift,üç çift vb...... olarak adlandırılır.ve hepsinde de bir damar fazladan vardır.yani bir çift olarak adlandırılan kabloda üç tane damar vardır.yakınınızda bir telefon kablosu varsa içini açıp bakın.
fişin sallanması olayı güzel bir espri olabilir.

Son düzenleme:
eski tip telefonların çoğunda ipekli (blendajlı),tıpkı ütü kordonu gibi kablolar kullanılmıştır.eski binalardaki telefon tesisatlarını ve kablo kalitesini,ekleri düşünürseniz oluşacak harmoniklere,parazitlere,kısmen yıldırım düşmesine karsı topraklama amacıyla yapılmış bir uygulama.günümüzde butip uygulamalara artık ihtiyaç duyulmamaktadır.bu birazda TT nin 30 yıl önce kullanmış olduğu telefon santralları ile ilgili bi durumdu.
şimdi fiber var,cat6 var,IP telefon var,varda var.

sayın ustalarım benim evimde sizin anlattıgınız gibi 3 lü telefon pirizi var ama 3. ucu bosta topraklama filan yok ben yukarıdaki yazıyı ona istinaden yazdım ben mantıkan düşüncemi yazdım ve bu güne kadar çok yere gittim telefon pirizi topraklama diye birşeyde duymadım görmedimde saygılar

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri