Telefon Numaralarınız ve İsimleriniz Ortalıkta Geziyor Olabilir!

elkgazi

Paylaşımcı üye
Evet arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi, cep- ev- iş vs. telefonlarınız akıllı telefonu olan ve cıa adı verilen uygulamayı yükleyen arkadaşlarınız yüzünden internet aleminde dolaşıyor olabilir. Hemde isimleriniz ile birlikte!

Programı yüklediğiniz anda program rehberinizin paylaşılması için izin isteğinde bulunuyor, tabi ekrana çıkan uyarıları okuma alışkanlığımız olmadığı için her gelen uyarıya "evet" denilince rehberinizi paylaşmayı kabul ediyorsunuz. Sonra ne mi oluyor? Diyelim ki rehberinizde 0536xxxxxxx şeklindeki telefon numarasını örneğin "Bizim Ahmet" şeklinde kaydettiniz, bu telefon numarası telefon rehberinizdeki kaydetmiş olduğunuz hali ile birlikte uygulamanın veri tabanına aktarılıyor. Numarayı sorgulama yapınca da karşınıza "Bizim Ahmet" şeklinde bir kayıt geliyor.

Uygulamanın kendi web sitesinde sorgulama kısmı var ancak numaranızı uygulamanın kendi web sitenizde sorguladığınızda "kayıt bulunamadı" uyarısı vererek sizi uygulamayı yüklemeniz için yönlendiriyor. Ancak aşağıdaki vereceğim yerden sorgulama yaparsanız numaranızın ortalıkta dolaşıp dolaşmadığını, dolaşıyorsa da hangi isim altında dolaştığını görebilirsiniz.

Yine uygulamanın web adresindeki "numaramı sil" kısmından telefon numaranızı uygulamanın veritabanlarından silebilirsiniz. Uygulama yapımcıları silinen numaralar tekrar eklenmez diyor ama çokta inanasım gelmiyor.

Telefon numarası sorgulama adresi : TIKLAYIN
Telefon numarasını veri tabanından silmek için : TIKLAYIN

Mühendis Hakan diye kayıtlı benim tel :) Bu arada bazı çaldırıp kapatan sapıklarında kim olduklarını öğrendim !
Sağolun...

Son düzenleme:
teşekkür

numaraları silmiyor. federaller peşimizde :D

dağ başında kellemize çuval geçirip götürmesinler de bizi :D
baktım şimdi silinmiş.

Güzel paylaşım.Teşekkürler.
Acaba yurtdışından telefonlarımıza gelen çağrıların sebebi olabilir mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,913
Son üye
Sadullahfahri

Yeni konular

Geri